Ballon d'Or ödülünün sahibi Lionel Messi!

France Football'un 1956'dan beri verdiği Ballon d'Or (Altın Top) ödülünün bu yıl kazananı belli oldu. Son dörde Sadio Mane, Van Dijk, ve Cristiano Ronaldo ile kalan Arjantinli süperstar Lionel Messi ödülün sahibi oldu. Böylelikle Messi, 5 ödüllü Ronaldo'yu geride bırakarak 6 ödülle zirveye yerleşti.

Fransız futbol dergisi France Football tarafından her yıl düzenlenen Ballon d'Or'da ödüller sahiplerini buldu.

Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi bir kez daha dünyanın en iyi futbolcusuna verilen Ballon d'Or ödülünün sahibi oldu.

6'ıncı kez bu ödülü kazanan Arjantinli süperstar, 5 kez Ballon d'Or'u kazanan Ronaldo'yu geride bıraktı.

Ödülü aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Lionel Messi, ''Bana oy veren herkese teşekkür ederim. Takım arkadaşlarım bana çok katkı sağladı. Sevdiğim bu işi yapmaya devam edeceğim.'' ifadelerini kullandı.

6 KEZLE GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ!

Lionel Messi Ballon d'Or ödülünü 6 kez kazanarak bu başarıyı en fazla kazanan futbolcu ünvanının sahibi oldu. Arjantinli yıldız bu ödülü 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019

Messi'ye ödülünü geçtiğimiz senenin Ballon d'Or sahibi Hırvat futbolcu Modric verdi.

RONALDO ÖDÜL TÖRENİNE KATILMADI!

Juventus'un yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, Ballon d'Or ödül törenine katılmadı.

VAN DIJK 2'NCİ OLDU!

Ballon D'or oylamasında Liverpool'un başarılı savunmaya oyuncusu Virgil Van Dijk, Lionel Messi'nin ardından ikinci oldu. Cristiano Ronaldo 3'üncü sırayı alırken, Sadio Mane 4'üncü oldu.

Öte yandan en iyi 21 yaş altı oyuncusuna verilen Kopa Kupası'nı Juventus'un Hollandalı yıldızı Matthijs de Ligt, yılın en iyi kalecisi ödülünü Liverpool'un Brezilyalı file bekçisi Alisson Becker, en iyi kadın futbolcu ödülünü ise ABD Milli Takımı ile bu yıl Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan Megan Rapinoe kazandı.

France Football dergisinin 1956-2009 yıllarında verdiği Altın Top ödülü ile FIFA'nın 1991-2009 senelerinde seçtiği Dünyada Yılın Futbolcusu ödülü, 2010'da FIFA Altın Top adı altında birleşmişti.

FIFA ve France Football dergisi, FIFA Altın Top ismiyle verilen yılın futbolcusu ödülünün ortaklığına 2016'da son vermişti.

İŞTE ÖDÜL TÖRENİN KARELER

BİZE ULAŞIN