Web Sürümüne Geç

Çakır'ın yönettiği olay maçlar

Cüneyt Çakır'ın yönettiği maçlar tarihte iz bırakıyor

Cüneyt Çakır'ın Avrupa'da yönettiği maçlar kolay unutulmuyor.

FIFA'nın en gözde hakemlerinden olan Cüneyt Çakır'ın, verdiği vermediği kararlar, gösterdiği kartlar, yönettiği maçlarda atılan goller yönünden yönettiği maçlar tarihte iz bırakıyor.

Dün gece oynanan Juventus-Real Madrid maçında düdük çalan Çakır, gösterdiği performansla tam not aldı.

Ancak maçın önüne geçen olay Cristiano Ronaldo'nun attığı inanılmaz gol oldu. Yerden 2,27 metre sıçrayarak attığı röveşata golü uzun yıllar unutulmayacak cinstendi.

Çakır, bu maçta ayrıca ev sahibi takımdan Dybala'yı ikinci sarıdan kırmızı kartla oyun dışında bıraktı. Çakır'ın bu kararına sahada itiraz eden olmadı.

Daha önce Avrupa'da ve dünyada çok sayıda önemli maç yöneten Cüneyt Çakır, futbolcuların ve teknik adamların da hayatlarında iz bırakmıştı.

Konuk ekibin kazandığı Manchester United-Real Madrid Şampiyonlar Ligi maçında görev alan Çakır, Nani'ye gösterdiği kırmızı kartla uzun yıllar konuşuldu ve konuşulmaya devam ediyor.

Teknik direktörlük görevini bıraktıktan sonra bile Çakır'ı aklından çıkaramayan Sir Alex Ferguson, bu maçtan yıllar sonra çıkardığı kitabında tek bir hakemden bahsetti ve o hakem Cüneyt Çakır'dan başkası değildi.

Cüneyt Çakır'ın bir diğer yönettiği ve maçtan sonra hakkında soruşturma başlatılan bir maç var.

11 Kasım 2016 tarihinde oynanan İngiltere-İskoçya maçından sonra, FIFA bu maç hakkında soruşturma başlattığını duyurmuştu.

BİZE ULAŞIN