Cristiano Ronaldo'dan olay sözler! "Messi ile farkımız..."

Futbol tarihinin en iyilerinden biri olarak kabul edilen Cristiano Ronaldo, eski teknik direktörü Zinedine Zidane ve Barcelona'lı yıldız Lionel Messi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Ronaldo'nun o sözleri...

Juventus'un süperstarı Cristiano Ronaldo, DAZN'a özel açıklamalarda bulundu. İşte Cristiano Ronaldo'nun açıklamalarından öne çıkanlar;

GALERİ DEVAM EDİYOR

"Zinedine Zidane bana çok yardımcı oldu. Gerçekten iyi bir insan. Yeryüzündeki en iyi futbolculardan biriydi. Bir fenomendi. Futbol oynayış biçimi ve bilgisiyle birçok kupa kazandı."

"ZIDANE İÇİN OYNUYORSANIZ..."

"Bir oyuncunun kendini güvende hissetmesi çok önemlidir. Etrafındanki insanlar, oyuncular ve futbolculara bağlıdır bu durum. Zinedine Zidane için oynuyorsanız kendinizi her zaman güvende ve önemli hissedersiniz."

"ZIDANE HEP KALBİMDE OLACAK"

"Zidane, futbol oynayış biçimimi değiştirmedi. Aynı oyuncu olarak kalmaya devam ettim. Ancak, bana çok yardım etti. Teknik direktörüm olduktan sonra onu çok daha iyi tanıdım. Hayrandım, teknik direktörüm olduktan sonra hayranlığım arttı.

Konuları ele alış biçimi, konuşma stili, takımını yönetme tarzı ve bana davranışıyla bunu sağladı. Bana her zaman, "Cris sakin kal, futbolunu oyna. Eğer biri bu maçın kaderini değiştirecekse, o sensin." derdi.

Bana her zaman güvendi. Bana her zaman açık oldu ve dürüstçe konuştu. Bu nedenle Zinedine Zidane hep kalbimde olacak ve sonsuza kadar onu bir dostum olarak göreceğim."

"DAHA FAZLA PARAYA İHTİYACIM YOK"

"Her zaman kazanmaya motiveyimdir. Takımıma kupalar kazandırmak isterim. Takımım kupalar kazanırsa, ben de bireysel ödüller kazanırım. Her gün işimi bu mentaliteyle yapıyorum. Her sabah hedeflerime ulaşmak için kalkar ve çalışırım, para kazanmak için değil.

Tanrıya şükürler olsun ki daha fazla paraya ihtiyacım yok. Daha çok, daha fazla kupalar, ödüller kazanarak futbol tarihindeki yerimi sağlamlaştırmak istiyorum."

"MESSI İLE FARKIMIZ..."

"Messi ile aramdaki fark, birkaç farklı kulüpte oynadım ve Şampiyonlar Ligi'ni farklı takımlarla kazandım.

Altı sezon üst üste Şampiyonlar Ligi'nde gol kralı oldum. Turnuvayı 5 kere kazanan pek fazla oyuncu da yok.

Bu yüzden bu turnuvayla kendimi özdeşleştirebileceğimi hissediyorum"

"HARİKA BİR FUTBOLCU"

"Messi sadece Ballon d'Or zaferleriyle değil, aynı zamanda her yıl benim gibi kendini geliştirdiği için hatırlanacak mükemmel bir futbolcu"

DİĞER
SON DAKİKA