Web Sürümüne Geç

Futbolcuların unutulmaz anıları

Futbolcuların birbirinden komik anıları...

"GALATASARAYLILAR SAMANDIRA'YI BASTI"

Eski Fenerbahçeli Stephen Appiah 2006'daki 4-0'lık derbiden önce gördüğü kâbusu anlattı:
"O maçın gecesinde Samandıra'da kimse uyumuyordu. Gece 02.00'de bile Daum, futbolcu arkadaşlar ve teknik kadro hâlâ ayaktaydı. Büyük bir heyecan vardı. Galatasaray maçlarına herkes çok farklı bakıyordu. 02.30-03.00 gibi uyumuşum. Ama enteresan bir kâbusla uyandım..."

"Şaşkına dönmüştüm, ter içindeydim. Rüyamda G.Saraylı futbolcular ve taraftarlar Samandıra'yı basmıştı. Hatta birçoğu savaş boyaları bile sürmüştü. En net hatırladığım Hakan Şükür ve Mondragon'du. Herkesin elinde kesici aletler var ama Mondragon'un elinde otomatik büyük bir silah vardı."

DROGBA'NIN BOMBA TERİM ANISI!

Drogba: "Real Madrid ile ilk maçı 3-0 kaybetmiştik ve rövanş İstanbul'daydı. Ancak turdan umudumuzu kesmemiştik. İlk yarıyı 1-0 yenik kapattık ve devre arasında Fatih Terim beni oyundan çıkarmak istedi..."

"Ona 'Bunu yapamazsın' dedim. 'Maçı hala kazanabiliriz ama beni oyundan alırsan hala kazanabileceğimize olan inancın yok demektir. Ben inanıyorum' dedim ve 2. yarıda sahaya çıkıp maçı kazandık. Elendik ama G.Saray için unutulmaz bir maçtı"

"OĞLUM NE OLDU? KAFAYI MI YEDİN?"

Yılmaz Vural: Antalyaspor'da antrenmandayız. Burak da daha yeni A takımda oynuyor. Tabii oynatmıyorum. Çok genç çünkü. Hucüm oyuncularının hepsi de deneyimli oyunculardı. Antrenman bitti...

"Yorgunuz, yanımda geçerken ağzıyla hareketler yaptı. "Oğlum ne oldu, kafayı mı yedin dedim. Hocam ne olacak ağzımla kuş tutsam oynatmıs sen" diye cevap verdi. Ertesi hafta oynattım. Gol de attı"

"15 YILDIR MAÇLARA GELİYORUM HEP YEDEKSİN"

Beşiktaş malzemecisi Süreyya: "
Galatasaray'la Efes Kupası'nı oynayacaktık. Bir taraftar oradan başladı önce hocaya bağırdı değişiklik yapamıyorsun, sen git yaramaz adamsın diye. Tayfur'a bağırdı yaşlandın artık, futbolu bırak sen diye. Okan'a bağırdı sen Galatasaraylısın git orada oyna diye. Sergen'e git at yarışı oyna diye bağırdı. Baktım herkese geliyor sıra..."

"Kendi kendime dedim Süreyya sıra şimdi sana da gelecek. Kalktım gittim adamın yanına, "Herkes rahatsız oluyor, daha gol yok bir şey yok hemen başladın sıradan hepsini rahatsız etmeye, otur efendi gibi maçını seyret yoksa polis çağırıp seni attıracağım" dedim. Bana baktı, "Bıyıklı sen çok konuşma, 15 senedir maçlara geliyorum hep yedeksin, insan bir gün oynamaz mı?" dedi.

"SENİN DİLİNDE VARMIŞ!"

Burak Yılmaz:
"Manisaspor'da hocamız Yılmaz Vural. Trabzon'u 2-0 yeniyoruz. Son 15 dakikada "Hocam oyuncu değiştir" dedik. Hoca da oyuncu değişlikliği yaptı. Aldığı oyuncuyu, daha önce ne Ersun Hoca ne de Giray Hoca oynatmamış. Oyuncuya da arkadaşlarına söyle, bunları yapsınlar demiş. Maç 2-2 bitti. Yılmaz Hoca deliriyor, çok sinirlendi..."

BİZE ULAŞIN