Hıncal Uluç'tan Hayri Kozak'a çok sert sözler! "'Her şey güzel olacak' öyle mi Bay Kozak!"

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, geçtiğimiz günlerde Galatasaray Divan Kurulu toplantısında, spora siyaset sokan ve işi kürsüden slogan atamaya kadar götüren Hayri Kozak'a çok sert bir yanıt verdi. Hıncal Uluç, kürsüden asıl konuşulması gerekenlerin konuşulmadığını ve Su Ada konusundaki durumu kaleme aldığı yazısında gerçekleri birer birer kağıda döktü.

Necdet Ağabey, (Çobanlı) nurlar içinde yatsın, Galatasaray Divan Kurulu için "Ayda bir Hasnun Galip'te toplanıp, ikram edilen çay ve bisküvi eşliğinde sohbet eden eski ve yaşlı dostlar" derdi..

GALERİ DEVAM EDİYOR

Bugün Divan Kurulu, artık büyük salonlarda ikramsız toplanıyor. Bir takım meraklılar kürsüye çıkıp uzun uzun konuşuyorlar. Hiçbir şeye yaramayacağını bile bile konuşuyorlar. Çünkü, asıl konuşulması gereken şeyleri, asıl derin yaraları kimse açmıyor..

Nerden biliyorum.. Çünkü çoğu arkadaşım.. Gelip bana neler neler söylüyorlar.. Ama Divan'da kürsüye çıkınca.. "Galatasaray.. Liselilik.. Ağabey kardeş.. Birlik beraberlik masalları" anlatıp iniyorlar..

"Yahu bana anlattıkların" diyorum.. "Gelecek Divan'da" diyorlar.. Sonra gene masallar.. Ya da erkekliğin son maddesi.. Hiç görünmüyorlar.. Adı lazım değil bana gelip felaket tellallığı yapan birine "Divan'da anlatsana" dedim. "Divan Başkanı Eşref Bey, bu konuyu açacağımı bildiği için bana söz vermiyor" dedi. O hafta kürsüde gördüm. Gene masal anlattı.

Geçen hafta Divan'ın yıldızı, her türlü kongreye gelen, her türlü yönetime, her zaman muhalif Ağabeylerden Hukukçu Hayri Kozak'tı. Kürsüye çıktı ve bombayı patlattı.. "Her şey çok güzel olacak!."

DİVAN KURULU'NDA SKANDAL! HAYRİ KOZAK... HABER İÇİN TIKLAYIN...

Bunu diyen kim?. Şimdi bu yazının tepesinde duran resme iyi bakın.. Çok iyi bakın.. Bu leş, "Su Ada!.." Gazeteler öyle yazıyor artık. Adında bile Galatasaray kalmadı. Kalmadığı çok da iyi oldu. Bu leşin üstünde Ali Sami Yen'in kurduğu kulübün adının ne işi var?. Ama ne yazık ki var..

Mustafa Cengiz adlı Kulübü Batırma Başkanı diyeceğim dostum, resme dikkatli bakarsanız, oraya bir Galatasaray bayrağı çektirmiş.. Şimdi kürsüye çıkan Bay Kozak, bu resmi gösterse ve "Her şey çok güzel olacak" deseydi, alkışlardım..

Ama onun Galatasaray'la da Ada'yla da alakası yok.. Spora bir de siyaset sokuyor, siyasal slogan atıyor, hem de Galatasaray'ın Akil (!) Adamlar toplantısında.. Bu Divan'da da biri çıkar "Her şey daha güzel olacak" derse şaşmam..

Yahu Mustafa Cengiz kardeşim.. Durmadan konuşuyor, meydanı boş bulunca durmadan sallıyorsun da neden ağzını açıp "A" demiyorsun.. "Ada"nın "A" sı yahu.. Divan'da konuşturulmadığını iddia eden bir avukat dostum "Ada elden gitti" dedi.

Yani gitmesine ramak kalmış.. Mustafa Cengiz, o ramak da geçilsin, Galatasaray Ada'dan kurtulsun diye ses etmeden ve ettirmeden bekliyormuş.. Tamam.. Galatasaray Adası'nı Özhan Canaydın sayesinde Su Ada yapan, Ünal Aysal ve Dursun Özbek sayesinde de üzerine çöreklenen bir kiracı var..

Mahkeme ve takip işlerini iyi bilir. Yargıtay'da bazı yargıçlar hakkında "Rüşvet alma" soruşturması açılmasına sebep olmuş, bazıları hatta tutuklanmış, ama hazret kokuyu, ya da haberi önceden aldığı için tutuklanmayan tek sanık olmuştu, hem de "Ölümlü" davada.. Sonra ne oldu?. Kimse bilmez.. Takip eden gazeteci çıkmadı ki.. Niye etmediler acaba?. Şimdi niye etmiyorlarsa ondan!.

Yahu Hayri Bey?. Resme bak!. Ada'nın haline bak.. Sorsana kürsüye çıkıp.. "Ey Başkan, bu Ada Galatasaray'ın mı, değil mi?." "Galatasaray'ınsa, işte yaz geldi. İşte havuz yerinde duruyor. 3 kuruş harca, ötesine berisine çeki düzen ver.. Kulüp üyeleri bu yazı gelip adada güneşlenerek, yüzüp eğlenerek geçirseler.."

"G.SARAY TARİHİNE AYIP ETTİNİZ" HABER İÇİN TIKLAYIN...

DİĞER
SON DAKİKA