İşte Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale çıkmış Türk futbolcular!

Şampiyonlar Ligi'nde yarı final heyecanı yaşamış Türk futbolcular

Dün gece Roma'nın, tarihi geri dönüşlerden birine imza atıp Barcelona'yı elemesini tüm dünya gibi şaşkınlıkla izledik. Bu maçta bizi en mutlu eden şey ise gururumuz Cengiz Ünder'in, sonradan oyuna dahil olup turu getiren golün asistini yapmasıydı.

Kariyerinde ilk defa Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşayan Cengiz, takımıyla yarı finale çıkarak bu başarıyı yaşamış az sayıdaki Türk futbolcuların arasına girdi.

İşte daha önce Şampiyonlar Ligi'nde yarı final heyecanı yaşamış Türk futbolcular...

Berkant Göktan - Bayern Münih

1998-99 sezonunda bu başarıyı yakalayan Berktan, o yıl Bayern Münih formasıyla finale kadar çıktı. Ancak trajik bir şekilde Manchester United'tan 89 ve 90. dakikalarda yedikleri gollerle, 2-1 yenilerek ikinci oldular.

Yıldıray Baştürk - Bayer Leverkusen

2001-02 sezonunda finale kadar uzanan Leverkusen, Raul ve Zidane'ın gollerine engel olamayarak, 2-1'lik skorla ikinci oldu.

Emre Belözoğlu - İnter

2002-03 sezonunda yarı finale kalan İnter, iki maç sonunda deplasman golü kuralıyla Milan'a elenerek Şampiyonlar Ligi'ne veda etti.

Okan Buruk - İnter

2002-03 sezonunda yarı finale kalan İnter'de Emre Belözoğlu ile birlikte Okan Buruk'ta kadrodaydı, Milan'a elenilerek finale çıkılamadı.

BİZE ULAŞIN