Web Sürümüne Geç

  Kısa süren teknik direktörlük kariyerleri

  Colin Todd - Derby County'nin sıkıntılı zamanlarında Premier Lig'de kalabilme mücadelesini sürdürmesi için teknik direktörlüğe getirilen Todd'un görevine 17 maçın ardından son verilmişti.

  Henning Berg - Berg, 57 gün sonra Blackburn Rovers'taki görevinden istifa etmesinin ardından şu cümleleri sarfetmişti: "Hiçbir başarılı teknik adam böyle bir işi kabul etmez, etse de fazla dayanamaz."

  Paul Gascoigne - Gansu Tianma ve Boston United ekiplerini üçer ay çalıştırdıktan sonra kovulan Gascoigne, Algarve United'ın basşında da sadece iki ay kalabildi. Fakat kariyerindeki en kısa süreli teknik direktörlüğü 2005 yılında Kettering Town'da yaptı. Gazza burada yalnızca 39 gün kaldıktan sonra görevine son verildi.

  Steve Bruce - 2001 yılının nisan ayında Wigan Athletic'in başına geçen Bruce, iki ay sonra takımdan ayrıldı. Crystal Palace'la anlaşan Bruce'un buradaki kariyeri de altı ay sürdü.

  Dave Bassett - 1984 senesinde Bassett, Crystal Palace'ın başına geçme konusunda kulüple anlaştı; hatta sözleşme imzalamak için tarih bile belirlendi. Fakat Bassett, 4 gün sonra fikir değiştirerek Plough Lane'in başına geçti.

  Martin Ling - George Rolls'un istifasının ardından Leyton Orient'in başına geçirilen Ling, kulübün durumunu beğenmeyince 9 gün sonra istifasını verdi.

  Paul Hart - Queens Park Rangers'ın beşına geldikten sonr 5 maçta 1 galibiyet gören Paul Hart haliyle altıncı maçı da göremedi.

  Steve Coppell - Bir dönem Manchester United'ın sağ kanadında top koşturan Coppell, ezeli rakip Manchester City'nin başına geçtiğinde büyük beddua almış olacak ki mavi beyazlı ekibi yalnızca 33 gün çalıştırabildi.

  Serse Cosmi - Palermo'nun teknik direktörlüğüne getirildikten sonra takımı dört maçta sadece AC Milan'ı yenmeyi başarınca görevine son verildi.

  Brian Clough - Derby County ve Nottingham Forest'ın efsanevi teknik direktörü Brian Clough, 1974 yılında Leeds United'ın başında sadece 44 gün geçirdi. Hatta bu uğursuz zaman dilimiyle ilgili "Elland Road: The Damned United" adlı bir film de çekildi.

  BİZE ULAŞIN