Mesut Özil'e çirkin saldırı! Yerden yere vurdular...

İngiliz medyasının bir bölümü, Arsenal kadrosunda bulunan Mesut Özil'e forma giyememesi üzerinden hakarete varan ifadeler kullandı.

İngiltere Premier Lig'de Arsenal kadrosunda bulunan ancak teknik direktörü Unai Emery tarafından forma şansı verilmeyen Mesut Özil'e, İngiliz medyasının bir bölümü tarafından sistematik bir saldırı başladı.


Daha önce Manchester City'li Raheem Sterling'e de sistematik olarak saldıran ve manşetlerine taşıyan İngilizler şimdi de kendisine Mesut Özil'i hedef seçmişe benziyor. Performans olarak kendisinden bekleneni vermeyen Mesut Özil'e, teknik sebeplerle değil; hakarete varan ifadelerle saldıran İngilizler kendi vatandaşlarından da büyük tepki çektiler.

MESUT ÖZİL'İ HEDEF OLARAK GÖSTERDİLER

İngiltere'nin sansasyonel yayınları ile tanınan basın organlarından 'The Sun' gazetesinin uzun süredir Mesut Özil'i manşet yaptığı gözleniyor.

Arsenal'in aldığı yenilgileri Mesut Özil fotoğrafları ile sayfasına taşıyan Sun, okurlarının gözünde yenilginin sorumlusunu Mesut olarak göstermeye çalışıyor.

HASTALIĞINI DİLLERİNE DOLADILAR

Aynı gazete Mesut Özil'in teknik direktörü tarafından kadroya alınmamasını ya da hasta ve sakat olmasını da diline dolamış durumda.

Kelime oyunları üzerinden Mesut'un hastalanmasını diline dolayan gazete, son olarak Mesut Özil'e hakaret edecek boyuta da geldi.

HADDİNİ AŞAN İFADELER!

Sınırı aşan The Sun yazarı Neil Ashton, Mesut Özil'e 'virüs' diye hakarette bulundu. Mesut'un acilen kulüpten gönderilmesi gerektiğini söyleyen Ashton'ın bu kullandığı bu ifadeler İngiltere'deki futbolseverler tarafından da büyük tepki topladı.

İNGİLİZ TARAFTARLAR TEPKİ GÖSTERDİ

İngiliz taraftarlar yaptıkları yorumlarla Neil Ashton'a tepkilerini gösterdiler.

'Bu çok iğrenç', 'Tamamen ahmakça', 'Utanç verici. Sözde gazeteci...', 'Ashton, insanlık adına utanç verici birisi' yorumlarında bulunan İngiliz futbolseverler, gazeteyi boykot çağırısında bulundu.

BİZE ULAŞIN