Milli maçın ardından Şenol Güneş'ten çarpıcı açıklamalar

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri kapsamında H Grubu'ndaki rakibi Moldova ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Millilerimiz harika futboluyla mücadeleyi 4-0 gibi farklı bir skorla kazandı. Karşılaşmanın ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir, Şenol Güneş ve birçok iaim açıklamalarda bulundu.

Milliler'in 4 gollü müthiş zaferinin ardından peş peşe açıklamalar geldi. İşte o açıklamalar...

HAKAN ÇALHANOĞLU: "Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum, çok iyi oynadık. Maça çok iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. İlk dakikalardan belli oldu, tempo bizdeydi. Bizim için çok önemliyi. Arnavutluk'un kazanması da şans oldu."

"Önümüzdeki maçlardan da inşallah galibiyetle döneriz. Fransa maçı inşallah erken final olur. Son maça kalıyoruz genelde hep."

"İleriye bakmam lazım, Milan'da oynuyorum, kaliteli futbolcu olduğumu biliyorum, ders çıkarıp daha iyi çalışacağım."

TFF Başkanı Nihat Özdemir: "Türkiye için güzel bir gece. Andorra maçında biraz üzülmüştük ama burada çocuklarımız baştan sona çok iyi oynadılar, neticeye gittiler, 4-0 gibi çok önemli bir galibiyet aldık burada. Her maç zor, gördük işte Andorra maçını."

"Arnavutluk'tan gelen sonuç da bizi mutlu etti. En büyük rakibimiz İzlanda'nın mağlup olması çok iyi bir avantaj oldu. İnşallah gruptan çıkıp Euro 2020'ye gideceğiz. Türk futbolu için çok güzel bir geceydi bugün."

MERİH DEMİRAL: "Şu an çok mutluyuz çünkü 3 puan hedefiyle geldik buraya. Özellikle ikinci yarıda gereken mücadeleyi ve özveriyi gösterdik. Taraftarlarımızla birlikte çok güzel bir ortam var, bize inananları mahcup etmedik. İlerleyen maçları da kazanacağız inşallah."

"Uyum tabii ki çok önemli. Gençler olarak çok uyumluyuz, Emre abi başta olmak üzere faydalanıyoruz tecrübelerden. Çok mutluyuz, önümüzdeki maçlara bakacağız bundan sonra."

UMUT MERAŞ: "Kazanmamızın ne kadar önemli olduğunu biliyorduk. 4-0. Önemli bir galibiyet aldık. Tüm takım arkadaşlarımı ve ağabeylerimi kutluyorum. Yolun yüzde 80'ini kat ettiğimizi düşünüyorum. İnşallah, Avrupa'ya gideceğiz" ifadelerini kullandı.

"ÇOK İYİ BİR JENERASYONUMUZ VAR"
Her maça çok konsantre olduklarını belirten Umut Meraş, şöyle konuştu: "Biz her maçımıza çok iyi konsantre oluyoruz. Çok iyi bir jenerasyonumuz var. Çok iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum.

İnşallah böyle devam eder. Önümüzde iki tane önemli maç daha oynayacağız bir ay sonra. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Onlara da kazanmak için çıkacağız. Kazanıp, Avrupa'ya gitmek istiyoruz."

ŞENOL GÜNEŞ: Herkes dışarıdan bakarak görebiliyor. Bazıları güzel görüyorum, bazıları değil. Futbol bir oyun, kazançları ve kayıpları var. Biz birlikte bu işi başaralım dedik. 2020 Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyoruz.

BİZE ULAŞIN