Mircea Lucescu'nun yeni adresi belli oluyor

Son olarak Türkiye A Milli Futbol Takım teknik direktörlüğünü yapan Rumen çalıştırıcı Mircea Lucescu'nun yeni adresi belli oldu. Tecrübeli çalıştırıcının menajeri Arkady Zaporozhanu, Lucescu'nun yeni takımının yakın zamanda açıklanabileceğini söyledi. Zaporozhanu ayrıca görüştüğü takımı da açıkladı. İşte detaylar...

A Milli Takım'ın eski teknik direktörü Mircea Lucescu, geçtiğimiz günlerde Romanya'da katıldığı bir canlı yayında Türkiye'nin başına geçmeden önce Galatasaray'dan aldığı teklifi reddettiği için pişman olduğunu söylemişti.

Galatasaray'da dönemin teknik direktörü Tudor'un görevden alınmasına neden olmak istemediği için teklifi reddettiğini kaydeden Lucescu, "Bükreş'te, Türk Milli Takımının başına geçme kararını verdiğim gün, Galatasaray Başkanı da gelmiş ve benimle görüşmüştü.

Galatasaray'ı reddettiğim ve milli takıma gittiğim için pişmanım. Teklifi reddettim çünkü takımın başında bir teknik direktör vardı. Onu görevden alan kişi olmak istemedim" ifadelerini kullanmıştı.

Daha sonra A Milli Futbol takımımızın başına geçen Mircea Lucescu, milli takımımızın başında çıktığı 17 maçta 4 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 yenilgilik performans sergileyerek hayal kırıklığı yaratmıştı.

Son olarak A Milli Takımımızda görev alan Mircea Lucescu'nun menajeri Arkady Zaporozhanu, Rusya Ligi ekiplerinden Dinamo Moskova ile görüştüklerini söyledi.

Zaporozhanu, "Dinamo Moskova, Mircea Lucescu'yu istediğini söyledi ve biz de ilgilendiğimizi söyledik. Kulüp ile ilk görüşmeleri yaptık. Lucescu, Rus futbolunda intikam istiyor ama iyi açıdan. Zenit'te olanlar olağandışıydı" ifadelerini kullandı.

"YAŞ İÇİN ENDİŞEYE GEREK YOK"

Tecrübeli hocanın teklifi kabul etmeye hazır olduğunu söyleyen menajer, "Lucescu'nun Dinamo Moskova'nın başına geçme ihtimali ile ilgili bir şey söyleyemem ancak teklifi kabul etmeye hazır olduğunu söyleyebilirim.

Yaş konusunda endişeye gerek yok, Yuri Semin bunun sorun yaratmayacağını gösterdi. Lucescu çalışmak için gerekli enerjiye sahip" dedi.

Mircea Lucescu, A Milli Takımımızın başına geçmeden önce 2016 ile 2017 yılları arasında Zenit'in başında görev yaptı. Dinamo Moskova, Rusya Ligi'nde 12 hafta sonunda 10 puanla 15. sırada yer alıyor.

BİZE ULAŞIN