Oğuz Çetin

Türk Futbolunun "ilk" imparatoru Oğuz Çetin...
1994 yılında dünya karmasına seçilen, 70 kez A Milli Takım'da oynayan ve 33 kez sahaya kaptan olarak çıkan ünlü futbolcu Oğuz Çetin'in de futbola başlamasına parkta karşılaştığı bir adam vesile olur.
Almanya'da bir parkta arkadaşları ile futbol oynayan Çetin'i, banka oturmuş bir adam uzaktan uzağa izler ve maç sonunda onu yanına çağırır. Çetin, "Yarın seni kulübe bekliyorum." diyen kişi sayesinde Augsburg'da futbola başlar ve o günden sonra futbol kariyerinin ardı arkası kesilmez.
İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü mezunudur.
On'larca metreden direk ayağa attığı paslarla eşi benzeri olmayan tekniği vardır...Futbola Almanya'nın F.C Bobingen takımının alt yapısında başladı. 1978 yılında Sakaryaspor’un genç takımına transfer oldu.
1981 yılında Sakaryaspor kulübü ile profesyonel anlaşma yaptı. Bu kulüpte 1988 yılında Türkiye Kupası sevinci yaşadı.
1988-1989 sezonunda F.Bahçe'ye transfer oldu, sarı lacivertli forma altında 8 yılda 2 Türkiye Süper Lig, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 2 Başbakanlık Kupası coşkusu yaşadı.
Fenerbahçe'de 1991-1992 sezonunda takımın kaptanlığına getirilmiştir.
1995-96 sezon sonunda takım şampiyon olmasına rağmen dönemin Fenerbahçe Spor Klübü başkanı Ali Şen tarafından takım arkadaşı Aykut Kocaman ile birlikte gerekçe gösterilmeden takımdan tasfiye edilmiştir.
Takımdan ayrılmasına rağmen taraftarlar her zaman ikiliye sahip çıkmıştır.
Daha sonra İstanbulspor ve Adanaspor'da futbol oynadı. 1994 yılında Dünya karmasında forma giydi.
Milli Takım Kariyeri
BİZE ULAŞIN