Olaylı maçın dış basındaki yankıları

<br />
Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Trabzonspor ve Fenerbahçe arasında oynanan maçta yaşanan seyirci olayları, dünya basınında geniş yer buldu.
Fransızların yüksek tirajlı spor gazetelerinden L'Equipe, maçtaki seyirci olaylarını "Saha savaş alanına döndü" ifadesiyle duyururken, Fenerbahçe'nin resmi Twitter hesabında yer alan ve kaleci Volkan Demirel'in maç sonu çekilen fotoğrafının bulunduğu tweet'i de ayrıca öne çıkardı.
Le Monde'un haberinde de "Evsahibi takım taraftarının sahaya parlayıcı maddeler atması, hakemin sahayı terk etmesine neden oldu" ifadesi yer aldı.
Le Figaro ise Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'e kapı kolu da dahil olmak üzere birçok tehlikeli maddenin isabet ettiğini öne çıkardı.
Olaylı maç, Belçika basınında da yer buldu. Sport.be internet sitesi, maçta yaşanan seyirci olaylarına ek olarak iki kulübün arasındaki gerginlik ve yüksek tansiyonun sebebinin, şike skandalının yaşandığı 2010-2011 futbol sezonuna kadar dayandığına dikkati çekti.
-İtalyan basını

İtalya'nın önde gelen spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport, "Trabzon'da çılgınlık: Fener'e karşı tuğla" başlığı attığı haberiyle Trabzon'daki olaylı maçı okuyucularına aktardı.
Lider Fenerbahçe'nin, "cehennem"e benzetilen Trabzon'da hayati bir maça çıktığı, ancak "karşılaşmanın bir maç olmadığının hemen anlaşıldığı" ifade edildi.
Konuk ekibe yönelik yoğun güvenlik önlemlerine rağmen sahaya hemen hemen her şeyin atıldığı haberde, hakem Bülent Yıldırım'ın maçı oynatmak için her şeyi yaptığı hatta ilk yarının sonuna 10 dakikalık uzatma dahi eklediği belirtildi.
Fenerbahçe'nin resmi Twitter hesabında, kaleci Volkan'a taş yağdığını ve formasının bir bölümünün yandığını gösterir bir fotoğrafın yer almasına dikkat çekilen haberde, sarı-lacivertli futbolcuların statta 3 saat boyunca mahsur kaldığı da kaydedildi.
Şiddet olaylarının sebebi olarak, 2011 yılındaki "şike skandalı" ve buna rağmen Fenerbahçe'den geri alınmayan şampiyonluk gösterilen haberde, iki takım arasında bu şampiyonluğa dayanan özel bir durum olduğu, ancak bu sefer sınırların aşıldığı değerlendirmesi yapıldı.
BİZE ULAŞIN