Web Sürümüne Geç

  Özhan Canaydın'ın Hayatı

  23 Ocak 1943 yılında Bursa'da doğan Özhan Canaydın tedavi altında olduğu hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.
  1958 yılında basketbol oynamaya başladı. 1964 yılına kadar aktif olarak basketbol oynadı
  1957 yılında 155 sicil numarası ile Galatasaray'ın en küçük üyesi oldu. Basketbol oynadığı dönemde, 1962 yılında Genç Milli Takım'da Avrupa Gençler Şampiyonası'na iştirak etti.
  1963'te Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Basketbol Takımındaki 8 kişinin arasındaydı. Galatasaray Yıldız, Genç, A Takımlarda oynadı. Türkiye şampiyonu olan takımlarda yer aldı.
  1965 yılında Asuman Canaydın ile evlendi.42 yıldır süren mutlu bir evliliği olan Canaydın, 2 çocuk ve 4 torun sahibi. Oğlu Murat Canaydın, 1989 yılı Galatasaray Lisesi mezunu
  Kızı Zeynep Diniz ise 1 kız ve 1 erkek çocuk sahibi. Özhan Canaydın, 1963 yılında, babasının mesleği olan tekstil sektöründe iş hayatına başladı. Kısa bir süre sonra babasından ayrılarak kendi işini kurdu. 1984 yılında İtalyanlarla ortaklığa girerek dokuma, tekstil, örgü, boya ve konfeksiyon alanında yatırımlarda bulundu.
  Türkiye'de Bursa'da Nilüfer'de Canaydın İlköğretim Okulu ve organize sanayide fabrikası bulunmakta. Biesseci adıyla ismini duyurmuş bu fabrika 20.000 m² kapalı alan üzerine kurulu ve 1.200 çalışanı var.
  Bu fabrikada Kappa, Nike, Next, Lacoste, Fila, Adidas, Mavi Jeans için ihracata yönelik üretim yapılıyor. Özhan Canaydın, Galatasaray Kulüp Başkanlığına adayı olması dolayısıyla tüm işlerini profesyonel yöneticilere devretmiştir.
  Galatasaray Kulubü'nde de yöneticilik görevlerinde bulunan Canaydın, Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren yönetimlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur.
  BİZE ULAŞIN