Web Sürümüne Geç

Rıdvan Dilmen'den flaş yorumlar

Yazarımız Rıdvan Dilmen Türkiye'nin en iyi teknik direktörünü açıkladı! TRT Spor'da gündemi değerlendiren Dilmen'in birbirinden çarpıcı analizleri şöyle:

-Kim ne derse desin, Türkiye'de Şenol hoca uzak ara birinci sırada. Neden 1 numara? Oynattığı pozitif futbol, Trabzon, Bursa, Beşiktaş ve Milli Takım'daki serüveninden bahsediyorum. Futbolda yeni bir çığır açtı.

-G.Saray ve F.Bahçe bir futbol mucizesi olmazsa şampiyon olamaz. Şampiyonluk için seyircin 'ful' olacak, teknik direktörün agresif olacak. Aziz Yıldırım kulübede olsa, bağırır çağırır, Fenerbahçe şampiyon olur.

-Fenerbahçe sezona Aykut Kocaman ile başlar. Konyaspor'daki sözleşmesinde 500 bin euro'luk bir tazminat durumu var. Fenerbahçe öder alır ama ödeyip alacak demiyorum. Lens önümüzdeki sezon da kalmalı.

-Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin Emre Mor'u transfer etmek istediğini biliyorum. Hatta Fenerbahçe bir ön görüşme yaptı. Tabii oyuncunun tercihidir belirleyici olan. Ama Fenerbahçe'ye gelirse çok iş yapar.

-Dursun Bey'in durumu da problemli gözüküyor. Tudor başarısız da değil ama önümüzdeki sezon kalır mı gider mi bilmem. Galatasaray, Fenerbahçe'yi yenerse Tudor kalır eğer Galatasaray yenilirse duruma göre değişir.

- Sneijder krize dönüşebilir. Kontratı olan güçlü bir oyuncu ama Sneijder'in çalışması lazım. Tudor, atrenmana önem veren koşu mesafelerine dikkat eden biri. Türkiye'de teknik direktörler skorboardadır. Derbiyi Fenerbahçe kazanırsa Sneijder niye oynamıyor
diyebiliriz? Ancak teknik adama da saygı duyalım. 2 haftalık arada Sneijder idman performansı ve vurdumduymaz tavrı varsa o zaman Tudor haklıdır.

BİZE ULAŞIN