Rıdvan Dilmen'den İzlanda - Türkiye maçı yorumu!

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu 4. maçında İzlanda'ya deplasmanda 2-1 mağlup olduğu karşılaşmayla ilgili çarpıcı son dakika tespitlerinde bulundu. Dilmen; A Milli Takım'ın, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılma ihtimalini de yorumladı.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu 4. maçında deplasmanda İzlanda'ya mağlup olarak liderlik koltuğunu Fransa'ya kaptırdı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulunan Rıdvan Dilmen, 2-0'lık yenilgi hakkında çarpıcı tespitlerde bulundu. Usta yorumcu Türkiye'nin gruptan çıkma ihtimalini de yorumladı.

"İzlanda ile tarihimize bakınca, biz daha orada maç falan kazanamadık. Açıkçası, bizim İzlanda'ya orada kaybetmemiz normal."

"Bizim Fransa'yı yenmemiz dünyada olay oldu ama buna kapasitemiz var kendi evimizde."

"9 puanımız var, kalan 6 maçta iki Andorra, Moldova, bir de Arnavatluk ile evimizde maçımız var. 21 puanımız olur diye düşünüyorum."

"İzlanda ile evimizde oynayacağımız maç var. Şansımız çok yüksek. Arnavutluk'un Tiran'da İzlanda'dan puan alacağını düşünüyorum."

"Fransa'yı 2-0 yenerken, stoper Kaan'ın golüyle öne geçtik. İlk 30 dakikada duran toplardan goller yedik, duran toptan gol attık."

"Attığımız gollerin %90'ı duran toptansa son 3-4 maçta, oyunumuzda problem var ve henüz gelişime de açık."

"İzlanda, bu kadar kapasitesi olan bir takım. Bundan fazlası yok. Onların 140 km'lik bir arabası var."

"Zorlayıp 145 yapmaya çalışıyorlar, motoru yakmak için. Bizimse 160-170'lik arabamız var, 120'lerde kaldık."

DİĞER
SON DAKİKA