Web Sürümüne Geç

Ronaldo saç stilini nereden ilham aldığını açıkladı

Brezilyalı efsane futbolcu Ronaldo Nazario, 2002 Dünya Kupası'na damga vuran saç stilinin ilham kaynağını açıkladı.


Ronaldo, hafızalardan silinmeyen saç stiliyle ilgili gerçeği paylaştı. Kore ve Japonya'da düzenlenen 2002 Dünya Kupası öncesi saçlarını ilginç bir biçimde kestiren Ronaldo, saç stiliyle tüm dünyada gündem olmuştu.

Ronaldo daha önce yaptığı açıklamada bu alışılmadık stili, insanların sakatlığı hakkında konuşmasını durdurmak için yaptığını söylemişti. 2002'deki bu tarzıyla ilgili yeniden konuşan efsane isim, bu stili bir çizgi film karakterinden esinlendiğini belirtti.

Ronaldo Nazario, 2002'de saçını o stilde kestirirken Brezilya'da yayınlanan Turma da Monica (Monica'nın çetesi) isimli çizgi filmden ilham aldığını söyledi.

Ronaldo turnuvayı 8 golle tamamlayarak Brezilya'nın şampiyonluğunda önemli rol oynayınca Brezilyalı çocuklar kahramanın saç stilini taklit etti.

Sokakta aynı saç stilinde çocukları gördüğünde şaşırdığını söyleyen efsane oyuncu konuyla ilgili "Yapmak istediğim bu değildi. Gençleri bu şekilde etkilemek istemedim" diye konuştu.


Paris Saint German'in Brezilyalı yıldızı Neymar ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada '2002'de ben de saçlarımı Ronaldo gibi kestirmiştim' dedi.

BİZE ULAŞIN