Şampiyon Manchester City'e tarihi şok! UEFA'dan men...

İngiltere Premier Lig'de Manchester City, ligi 98 puanla bitirerek Pep Guardiola önderliğinde son 3 senede ikinci şampiyonluğunu elde ederek Liverpool'un önünde şampiyon olmuştu. Fakat İngiliz devine UEFA'dan iyi haberler gelmiyor! UEFA cephesinden gelen bilgiler dahilinde İngiliz ekibi neye uğradığını şaşırdı! İşte detaylar...

UEFA Finansal Fair Play Kurulu, yakın bir zamanda Manchester City kulübünde yapılan ekonomik usulsüzlüklerle ilgili soruşturmasını tamamlamak üzere...

GALERİ DEVAM EDİYOR

Manchester City'nin sahibi olan Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Abu Dhabi United Group isimli şirketin, kulübe sponsorluk adı altında usulsüz bir şekilde 60 milyon sterlin nakit akışı sağladığı iddiaları vardı. İngiliz kulübünün bu para ile Riyad Mahrez'i transfer ettiği ifade ediliyor.

New York Times'ta yer alan habere göre UEFA, Manchester City kararını en geç 2 hafta içinde açıklayacak.

DEVLER LİGİ'NDE TÜRK TAKIMI OLMAYACAK! HABER İÇİN TIKLAYIN...

City'ye tarihi bir ceza geleceği ifade edilirken, dünya devi kulübün Şampiyonlar Ligi'nden men edileceği kaydedildi.

UEFA Finansal Fair Play Kurulu Başkanı Yves Laterme, Alman Der Spiegel'e yaptığı açıklamada, "En ağır ceza verilebilir. Yazılanlar doğruysa bu ciddi bir problem." ifadelerini kullandı.

Der Spiegel'in haberine göre; 2014 yılında FFP sınırlarını aşan kulübün sahibi Şeyh Mansour, UEFA cezasını kulübe sponsorluk geliri görünümüyle para aktararak giderdi.

Football Leaks'in açıkladığı e-mail belgeleri ve yazışmalarla ortaya çıkan skandal sonrasında, UEFA City'ye 20 milyon Euro para cezası verse de dava dosyası kapanmamıştı. City'nin oyuncular için ödenen 40 milyon sterlinin gizlendiği de iddia ediliyor.

TRANSFER UÇAĞI KALKTI! FENERBAHÇE... HABER İÇİN TIKLAYIN...

Manchester City ise bu iddiaları yalanlayarak kulübün zarar vermek için organize bir girişim yapıldığını dile getirdi.

DİĞER
SON DAKİKA