Web Sürümüne Geç

  Süper Lig'in gizli sırları1

  Zico’nun favori oyuncusuyken bir anda ortadan kaybolan Kerim Zengin, F.Bahçe PAF takımında 60 maç oynayıp 24 gol atmıştı. 59 kez genç milli takım forması giyip 14 gol atması da büyük bir başarıdır.

  FUTBOLCULAR VE OTOMOBİLLERİ

   

  Bulgaristan’ın Kırcaali kentinde doğan Antalyasporlu Gürhan Gürsoy, futbola Rodopi Momchilgrad takımında başlamış, daha sonra ailesiyle İsveç'e taşınınca orada Norrköping takımının formasını giymiştir. Daha sonra F.Bahçe’nin PAF takımına transfer edilmişti.

  BEŞİKTAŞ'A GELEN EN İYİ YABANCILAR

   

  Antalyaspor’da forma giyen Tita gerçek adıyla Sidney Cristiano dos Santos aynı zamanda Türk vatandaşıdır. Türk ismini de Ankaraspor’da forma giyerken Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten almıştır.

  GALATASARAY'A GELEN EN İYİ YABANCILAR

   

  Rüştü ilk kez 1993 yılında Beşiktaş’la sözleşme imzalamış daha sonra geçirdiği bir trafik kazası sonucu sağlık testlerinden geçemediği için Siyah-Beyazlı formayı giyememişti.

   

  Beşiktaş’ın genç oyuncusu İsmail Köybaşı, G.Antepspor forması giyerken Porto tarafından izlenmiş Portekiz ekibi teklif getirmeyince G.Antepsopor’da onu bir sezon yüklüce bir rakama Beşiktaş’a satmıştı.

  4 BÜYÜKLERE GELMİŞ TEKNİK DİREKTÖRLER

   

  Beşiktaşlı Micael Fink, 2008’de Frankfurt forması giyerken Paderborn’a attığı rövaşata golüyle o sezonun Almanya’daki en iyi golüne imza atmıştı.

  FENERBAHÇE'NİN UNUTULMAZ YABANCILARI

   

  Beşiktaş’ın Çek stoperi Tomas Sivok ülkesinde ‘Irkçılığa Karşı Hep Birlikte’ kampanyasını yüzüdür. Çek hükümeti 2006 yılında başlatılan Irkçılık Karşıtı kampanya için onun adını özellikle istemişti.

   

  Beşiktaşlı Rıdvan Şimşek’in babası Rıdvan Dilmen hayranı olduğu için oğlunun adını Rıdvan koymuştur.

   

  İngiliz gazeteci Phil Ball, Nihat, Kovacevic ile birlikte Sociedad forması giyerken ikiliye (Dev ve Cüce) diye isim takmıştı. Kovacevic’in boyu 1,87, Nihat’ın ki ise 1,75’ti.

   

  Beşiktaş 2008 yılının Ocak ayında Batuhan’ı, Almanya’nın Köln takımına kiralayıp daha fazla deneyim kazanmasını istiyordu. Fakat FIFA kurallarına göre Batuhan, kabul edilen yaş aralığında olmadığı için bu transfer yatmıştı.

   

  BİZE ULAŞIN