Web Sürümüne Geç

Süper Lig'in rüya takımı

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SPOR YAZARLARINDAN OLUŞAN BÜYÜK AKTÜEL JÜRİSİ SEÇTİ

(Rüya takımda kimler var?)

Türkiye’nin en iyi haber dergisi Aktüel yeni sayısında, son 10 yılda Avrupa’nın en önemli ligleri arasına giren Süper Lig başladı. En iyi oyuncular, en gözde teknik adamlar, şampiyonluk adayları ve işte Aktüel Jürisinin “enler” listesi...

Futbolseverlere uzun gelen bir aradan sonra Süper Lig sahnesi yeniden açıldı. Tüm taraftarlar heyecanlı, takımların önünde uzun bir yol var ve henüz hiçbir takım kredisini tüketmiş değil. Yeni transferler, giden oyuncular ve artık beş şampiyonlu bir lig… 51 yıllık bir gelenek hâline gelen ligimiz başlarken biz de “Aktüel Jürisi” oluşturduk ve ligin en gözde oyuncularından oluşan bir kadro çıkardık. Rıdvan Dilmen, Haşmet Babaoğlu, Levent Tüzemen, Gürcan Bilgiç, Ebru Kılıçoğlu, İskender Günen, Fatih Doğan ve Ömer Üründül’den oluşan jürimiz, sizin için sezon öncesi tahminlerini verdiler. Buyrun, Sabah Spor yorumcularının gözünden ligimizin öne çıkan isimlerine bir göz atalım ve tahminleri alalım.

İŞTE BÜYÜK AKTÜEL JÜRİSİ

RIDVAN DİLMEN, HAŞMET BABAOĞLU, GÜRCAN BİLGİÇ, ÖMER ÜRÜNDÜL, EBRU KILIÇOĞLU, LEVENT TÜZEMEN, İSKENDER GÜNEN, FATİH DOĞAN

EMRE BELÖZOĞLU

Bu sene Fenerbahçe’yi Emre’yle değerlendirmek gerekir. Emre ya iyi olacak ya kötü. Bu sene Fenerbahçe’de Emre, direksiyonu Alex’ten aldı. Fenerbahçe’nin gidişatını bu sene Emre’nin form düzeyi belirleyecek. Eğer bu durum Emre’de bir gerilim yaratırsa kötü olur. Ama Emre için bu motivasyon olursa, Emre sadece Fenerbahçe’ye değil Süper Lig’e damgasını vurabilir.

Haşmet Babaoğlu

GUTI

Öne çıkan bir oyuncu olur. Oyunun iki yönünü de oynuyor, biraz da sert oynuyor. Çok hırslı. Guti’nin temel özelliği maç çevirmesi. Maç berabere giderken ya da takımı mağlupken oyunu çeviriyor.

Haşmet Babaoğlu

GUTI

Öncelikle Avrupalı. Muhakkak ki iş disiplini Brezilyalılardan daha fazla. Köklü bir kulübün kaptan oyuncusu. Bu karakterini takıma yansıtmasını, kalitesini takıma yaymasını bekliyorum. Eğer lider bir kişiliği varsa ve bu sinerjiyi arkadaşları arasına yayarsa çok farklı olur. Quaresma’yı bile düzeltir.

Gürcan Bilgiç

LUCAS NEILL

Aklıyla oynayan bir oyuncu. Belgrad’daki maçta geriden Serdar Özkan ve Arda’ya attığı toplar var; bunlar asist. Defansın en gerisindeki oyuncu, direkt olarak asist yapıyor. Golü atamamaları öndekilerin beceriksizlikleri. İlk maçta da orta sahada üç oyuncu var, Ayhan- Barış-Sarp, üçünden final pası yok, Neill’a bakıyorsunuz, 30 metreden dikine yedi tane direkt pası var. Dünya futbolunda böyle adamlar lazım. Rijkaard baştan beri arkadan topu kullanamayan oyunculardan şikâyet etti. Servet de Gökhan Zan da böyle değil.

Levent Tüzemen

MILAN BAROS

Türkiye’deki en iyi santrafor. Topla rakip kaleye gidebilen, top taşıyabilen bir oyuncu. Santraforlarda kolayca görülen bir özellik değil. Guiza’da var ama onun da dengesi yok, vuruş becerisi yok.

Levent Tüzemen

SELÇUK İNAN

Her geçen gün orta sahada gerçek değerini bulmaya başladı. Sorumluluk alıyor, oyuna ağırlığını koyuyor. Sürekliliği olan ve istikrarlı oyun yapısı var. Bu sezon Trabzonspor’a daha çok katkı yapacaktır.

İskender Günen

DIEGO LUGANO

Son derece profesyonel bir oyuncu. Sert ve oyunun tamamında konsantrasyonu üst düzeyde. 90 dakika boyunca rakiplerinin üzerinde baskı oluşturuyor.

İskender Günen

DIEGO LUGANO

Önceki yıllarda Fenerbahçe savunmasında öne çıkan bir isimdi ama Lugano’nun bu sezon, önceki sezonlardaki kadar öne çıkacağını sanmıyorum.

Haşmet Babaoğlu

BİZE ULAŞIN