Carlos Queiroz'den Falcao için flaş açıklamalar!

Galatasaray'ın Monaco'dan büyük uğraşlar sonucu kadrosuna kattığı Kolombiyalı yıldız Radamel Falcao çıktığı ilk maçta fileleri havalandırdı ancak çıktığı diğer karşılaşmada suskun kaldı. Beklenen performansı henüz gösteremeyen Falcao, geçtiğimiz hafta oynanan Gençlerbirliği maçına aşil tendonunda hissettiği ağrı ve tedavi süreci sebebiyle götürülmemişti. Kolombiya Milli Takım kadrosundan da çıkarılan Falcao için teknik direktör Carlos Queiroz'den flaş açıklamalar geldi. İşte detaylar...

Galatasaray'ın Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao şu ana dek gösterdiği performansla henüz beklentileri karşılayabilmiş değil.

Kolombiyalı golcü Radamel Falcao geçtiğimiz hafta oynanan Gençlerbirliği maçına aşil tendonunda hissettiği ağrı ve tedavi süreci sebebiyle götürülmemişti.

Tribünlerin sevgisine karşılık verebilmek için PSG maçında adım atmadık yer bırakmayan, Seri ve Nzonzi'den sonra 10.1 kilometre ile takımın en çok koşan ismi olan Falcao, fiziksel açıdan tam anlamıyla hazır olmamasına rağmen limitleri zorlayınca sakatlandı.

Kolombiya Milli Takımı kadrosundan da çıkarılan Falcao, liglere verilen arada tedavi edileceği öğrenilmişti.

Kolombiya basınında Falcao'nun Milli takım kadrosundan çıkarılmasının yankıları sürerken Kolombiya Milli Takım Teknik Direktörü Carlos Queiroz, Şili ve Cezayir maçları öncesi basın toplantısında konuştu.

Radamel Falcao ve James Rodriguez'in takıma çağrılmamaları hakkında gelen soruya Queiroz, "Falcao ve Rodriguez'i almadığımız için pişman değiliz. Geleceğe bakarak yolumuza devam etmeliyiz."

"Sonuçta sahaya Kolombiya Milli Takımı, en iyi şekilde kendisini temsil edecek futbolcularla sahada olacak."

"Eğer, futbolcularla ilgili gerçekleri bilmiyorsanız, futbolumuzla ilgili de birçok şeyi bilmiyorsunuz demektir."

"Falcao, 2014 Dünya Kupası sonrası maçlarımızın sadece yüzde 55'inde oynadı. Bazen sakatlıklar, bazen de teknik nedenlerden ötürü."

"Ben buraya en iyi oyuncularımı çağırıyorum ve her maça kazanmak için çıkıyorum." ifadelerini kullandı.

"KARARLARI BEN VERİYORUM"
James Rodriguez'in kendi isteğiyle çağrılmadığı yönündeki haberlere cevap veren Queiroz, "James benden böyle bir talepte bulunmadı. Haberler doğru değil."

"Hiçbir oyuncu benden böyle bir şey istemedi. Onu ben almadım, karar bana ait. Ana oyuncu grubumuz 15-16 kişiden oluşuyor."

BİZE ULAŞIN