Club Brugge mücadelesi öncesi Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda yarın karşılaşacakları Club Brugge mücadelesi öncesi basın toplantısı düzenledi. Terim'e tecrübeli oyuncular Ryan Babel ve Ryan Donk da eşlik etti... İşte Terim'in basın toplantısından satırbaşları.

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel: 'Yeni futbolcular ve yeni takım ile yeterince çalıştık. Şu anda herkes Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek için heyecanlı bir şekilde bekliyor." şeklinde konuştu.

Sarı-Kırmızılılar'ın bir diğer Hollandalı yıldızı Ryan Donk ise "Club Brugge farklı bir kulüp, her taraftan seyirci topluyor. Farklı bir maç olacak." dedi.

İki yıldızın antrenman nedeniyle basın toplantısından ayrılmasının ardından soruları yanıtlayan Fatih Terim birçok konuya değindi. İşte Terim'in açıklamalarından satırbaşları.

HİÇ BEKLEMEDİĞİMİZ BİR KAYIP
"Belhanda bizim için çok önemli bir oyuncu. Anahtar kelimesini kullanabileceğimiz oyunculardan biri. Aynı tipten çok fazla yok açıkçası bizim takımımızda. Geçen seneden beri ona çok farklı görevler veriyorum ve çok iyi yapıyor. Hiç beklemediğimiz bir kayıp."

"Belki sakatlık süresi yazılanlar kadar olmayacak, doğruyu yansıtmıyor ama yarınki maçta oynamayacak. Acil şifalar diliyorum. Enteresan bir sakatlık oldu, çenesinde iki kırık oluştu."

BİR KERE 5 PUAN KAYBETMİŞİZ
"4 haftadan Fatih Terim olarak memnun olmam söz konusu değil. Bir kere 5 puan kaybetmişiz, böyle bakmalıyız. Demek ki çok da iyi oynamamışız. Bir taraftan bu, diğer taraftan ise bazı oyuncularımızı kaybetmişiz, yeni oyuncular gelmiş."

"Afrika Kupası'nda çok oyuncumuz vardı. Şampiyon olan bir takımın birçok oyuncusu bir aylığına Afrika Kupası'ndaydı. Ben öyle zaman isteyen, sabır isteyen bir antrenör değilim ama ona rağmen bir süreç alıyor bu."

"45 dakika çıkarır diye düşünmüştük Lemina için hem atletik performans hocalarımızla hem de Lemina ile konuşunca, planımızda olmayan bazı şeylerle de karşılaşıp hemen müdahale ediyoruz ama bazen sıkıntı doğuyor. Her geçen günün lehimize işleyeceğini düşünüyorum."

HERKES MİLLİ ARAYI BEKLERKEN BİZ BEKLEMİYOR
"Herkes milli arayı beklerken biz beklemiyor. Milli arada yaraları saralım derken biz sorun yaşıyoruz. Muslera 16 saat yolculuktan sonra maçtan 26 saat önce geldi. Afrika, Güney Amerika, Japonya gibi uzak yerlere gidip gelme bizim sıkıntımız."

"Sezon başından beri adale sakatlığı yaşamayan bir takım olmak önemliydi. Biz 4-5 mevkiyi yeni oyuncularla oynuyoruz."

2-3 HAFTALIK EKSİĞİ OLDU
"Falcao'nun doğal olarak transfer döneminde 2-3 haftalık eksiği oldu. Oyuncu her ne kadar kendim çalışıyorum dese de takım antrenmanı gibi olmaz. Önemli bir örnek şu ana kadar. 11.00'deki idmana 09.00'da gelip öğleden sonra 15.00'te ayrılıyor."

KASIMPAŞA MAÇINDA YORULDUM DİYE HABER GÖNDERMİŞ
"Falcao'nun oyuna olan açlığı ve konsantrasyonu çok önemli. Kasımpaşa maçında yoruldum diye haber göndermiş, o yüzden çıkardılar. Profesyonelliğine ve futbolculuğuna diyecek bir şey yok ama karakteriyle de mütevazılığıyla da kendisini hemen sevdirdi takıma."

BİZE ULAŞIN