Web Sürümüne Geç

Erman Toroğlu: G.Saray Göztepe maçına Tudor'la çıksaydı...

A Spor Yorumcusu Erman Toroğlu, Devre Arası programında 1-1 berabere sona eren Galatasaray Göztepe maçının ilk 45 dakikasını yorumladı. İşte Toroğlu'nun yorumları:

"Göztepe'yi az seyrettim. Ama ligde dengeli takımlardan biri. Arka tarafı ön tarafı topyekün oynuyorlar bu güzel. 30 puana boşuna toplamamışlar."

"Galatasaray takımında 11'de 1 yerli 10 yabancı var. Serdar aziz yerli. Yedeklerde 1 yabancı var diğerleri yerli. Fatih Terim öyle bir havayla geldi ki, taraftar öyle bir hava estirdi ki "Terim geldi şampiyonluk kesin" yok öye bir şey. Kolay iş değil. Bir anda değiştiremezsin."

"G.Saray bu maça Tudor'la çıksaydı kaybederlerdi. Niye kaybedelerdi? Çünkü Tudor'un takımı ruhunu havasını kaybetmişti. Don yemiş portakal gibiydi. Üreticiler bilri. Soğuk bir çakar, portakallar limonlar mahvolur. Saman yakarsın, yağ yakarsın portakallar bir don yedi mi sıkarsın sıkarsın suyu çıkmaz! "

"G.Saray'da futbolcular Tudor'la böyle bezgindi. Göztepe karşısında şu Galatasaray mücadelesini göremezdik."

"Fatih Terim'in hiçbir takımında bu tarz defans olmaz. Tek tek defans olmaz. En az 4'lü 5'li bastırırısın adamı kıstırırsın. Tudor'un ilk maçlarında yapıyolardı biz de keyifle seyrediyorduk. Göztepe çok rahat çıkıyor baskıdan. G.Saray şuanda ham. "

Fatih Terim'in işi kolay değil ama bir şansı var. Bu maçı kazanırsa devre arasına girecek mutlak transfer yapacak 2 tane veya 3 tane.
Öyle bir adam alırsın ki... Bu sene Beşiktaş'ın en iyi tansferi eski oyuncusu Tosic. Şimdi bak Vida'dan sonra ne olacak ona. Alırsın şahane oturur, alırsın düzeni bozulur.

"Galatasaray hücum ediyor ama Gomis'in yanına üçüncü, dördüncü adamı saokamazsan işin zor. Gomis'le Rodriguez arasında futbol bağı var. Bir kimya var. Kolay bir iş değil bu. Zeka gerisi bir adam bu ikiliyi oynatmadı. Adam bozdu bu ikiliyi. Rodriguez'i oynatmadı. Sağdan girdi Rodriguez, atıyordu. Göbekten geldi yine attılar. Böyle 2 kişi daha sokarsan oraya çok farklı olur."

Galatasaray topyekün defans ve topyekün atak yapamıyor. Arka taraf oyundan kaçıyor Galatasaray'da. Orta sahanın bir kısmı oyundan kaçıyor. Çalım yersem rezil olurum diyorlar.

G.Saray takımı 2 aydır doğru dürüst çalışmamış. Göztepe'ye bakıyorum Galatasaray'a bakıyorum Göztepe fizik olarak baya iyi durumda Galatasaray değil.

G.Saraylı futbolcular fizik olarak iyi değiller. 65-70'den sonra hakemle ters oynamaya kalkarlarsa ters olur. 3 tane kritik futbolcusu kart gördü. Saçma sapan itirazlar yapıyorlar. Hakem ters bir hakem. Futbolcuyla mücadele eden hakem tipi. Fırat Aydınus gibi futbolcuyla muhabbet eden hakem değil.

Pozisyon bana penaltı gibi geldi. Ama yayıncı kuruluştan gelen çekimler çok iyi değildi bir daha bakmam lazım.

BİZE ULAŞIN