Falcao rest çekti! Sponsor devrede ve ödenecek rakam... Son dakika Galatasaray transfer haberleri

Galatasaray'ın yılın transferi bombasında sıcak saatler... Sarı-kırmızılı kulüp, 3 milyon euro talep eden Fransız ekibine bu parayı kesinlikle vermek istemediğini iletti. Menajerlerin Monaco ile yaptığı görüşmelere FaceTime ile katılan Falcao ayrılık için kararlı olduğunu bildirdi. İşte son dakika Falcao transferinde yaşananlar ve Galatasaray'ın Kolombiyalı yıldızın transferinde kasasından çıkması beklenen rakam...

Galatasaray'da Radamel Falcao pazarlığında en kritik gün geldi, çattı. Haftalardır süren yılın transfer girişiminde düğüm çözülüyor.

Dünyaca ünlü Kolombiyalı forvetin menajeri Jorge Mendes ile Türkiye'deki ortağı Ahmet Bulut, Monaco kulübü ile süreci sonlandırmak için yeniden görüşmelere başladı.

Mariano Diaz transferinden sonra Falcao'yu gözden çıkaran Fransızların istediği 3 milyon euro bonservis bedelini Galatasaray kesinlikle vermek istemediğini karşı tarafa bir kez daha iletti.

Mendes ve Ahmet Bulut da, Falcao'nun Galatasaray ile anlaştığını ancak bonservis talep edilmesi halinde işin bozulacağını Monaco'ya aktardı.

ÜÇ YILLIK SÖZLEŞME

Görüşmelere FaceTime yolu ile katılan Falcao'nun da, "Galatasaray'dan iyi bir teklif aldım. Beni düşünmeyen sizsiniz. Vereceğim karara da saygı duymanız ve zorluk çıkarmamanız gerekir" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Menajerlerin ve Falcao'nun kararlı tutumu sonrası Monaco'nun geri adım atarak golcü futbolcuyu serbest bırakabileceği belirtildi. Ancak taraflar henüz kesin bir anlaşmaya varmadı.

Prensip anlaşmasının artık resmiyete dökülmesi ve Falcao'nun serbest kalması bekleniyor.

33 yaşındaki ünlü futbolcu ile 3 seneliğine anlaşan sarı-kırmızılılar golcü oyuncuya yıllık 5 milyon euro garanti ücret ödeyecek. Falcao sözleşmenin son senesinde isterse Kolombiya'daki eski kulübü olan Millionairos'a bonservissiz gitme hakkına da sahip olacak.

Öte yandan Falcao'nun eşi Lorelei taraftarların, "Come to G.Saray" çağrısını beğendi.

FALCAO'DAKİ SON GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN...

Falcao'nun transferi için yoğun çaba harcayan başkan Mustafa Cengiz ve yöneticiler, golcünün bir an önce imza atması adına sponsor formülünü devreye sokmak üzere geçtiğimiz salı akşamı NEF İnşaat Firması Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur ile görüştü.

GALATASARAY'IN KASASINDAN AZ PARA ÇIKACAK

Galatasaray'ın geçen yıl forma göğüs sponsoru olan NEF firmasından sarı kırmızılı yönetim, yılın transferi için mali destek istedi. NEF de Falcao transferi için sponsor olmayı kabul etti, katkı sözü verdi.

Erden Timur, Başkan Cengiz'e bu transfer için finansal açıdan destek vereceklerini belirtirken, alınan bilgilere göre opsiyon dışındaki, yani sözleşmenin 2 yıllık sürecinde NEF, Falcao'nun maliyetinin 1.5 milyon Euro'luk kısmını üstlenecek. Bu gelişme ile Galatasaray'ın Falcao için yükleneceği maliyet ciddi oranda aşağı çekilecek.

BİZE ULAŞIN