Falcao'yu 'Messi' iyileştirecek!

Galatasaray'ın sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği Falcao, taraftarlara hayal kırıklığı yaşattı. Henüz Galatasaray taraftarlarının tam olarak hazır bir şekilde izleyemediği Kolombiyalı yıldız, tedavisine İspanya'da devam ediyor. Dünya yıldızı golcüyü iyileştirecek isim de herkesin tanıdığı birisi...

Galatasaray'da sezon başında transfer edilen Falcao'nun durumu tartışma konusu...

Sarı-kırmızılıların neredeyse transfer döneminin tamamında kadrosuna katabilmek için uğraş verdiği Falcao, beklentilerin uzağında kaldı.

Galatasaray formasını giydiği ilk karşılaşma olan Kasımpaşa maçında istekli bir görüntü çizen Falcao, tek golünü de bu karşılaşmada atmıştı.

Ancak Kolombiyalı yıldız daha sonra gösterdiği etkisiz performansla tartışma konusu oldu.

Taraftarlar Falcao'ya yeterince top gelmediğini savunurken, Kolombiyalı yıldızın Galatasaray'a sakat olarak geldiği haberleri de camiada şok etkisi yaratmıştı.

Sarı-kırmızılı formayla son olarak 1 Ekim'de oynanan Paris Saint Germain karşılaşmasına 11'de başlayan Falcao, 1 ayı aşkın süredir formaya hasret kaldı.

Halen tedavisine devam eden Falcao'nun kasım ayı sonunda sahalara dönmesi bekleniyor.

OPERASYONU YÜRÜTEN İSİM
Galatasaray'da sakatlığı büyük tartışmalara neden olan ve bir süre daha sahalardan uzak kalması beklenen Radamel Falcao'yu "hayata döndürme" operasyonunu İspanya'daki doktoru Joaquin Juan yapıyor.

FALCAO'YU İYİLEŞTİRDİ
Kolombiyalı yıldızın uzun süredir fizyoterapistliğini yapan M2RLAB biyomedikal şirketinin sahibi Juan, sol dizinden geçirdiği ağır sakatlık sonrasında Kolombiyalı yıldızı tekrar eski formuna kavuştutan isim.

YAKINDAN TAKİP EDİYOR
Yeni teknolojiler ve kullandığı farklı ilaç tedavileri ile kas sorunlarında daha hızlı bir çözüm bulduğu kaydedilen Joaquin Juan, sporcuların ilerleyen dönemlerde başka sorunlar yaşamasını da engellediğini söylüyor.

"DOKTORLARIN MESSI"Sİ
İspanyol fizyoterapist, spor dünyasından birçok isimle çalışıyor ve 'Doktorların Messi'si olarak da anılıyor.

RONALDO, GASOL, ALONSO...
Cristiano Ronaldo ile birlikte 2019 Dünya Kupası'nda çalışan Juan, Real Madrid'in efsane isimlerinden Raul Gonzalez, James Rodriguez ve İspanyol basketbolcu Pau Gasol ile uzun yıllardır çalışmalar yürütürken, Formula 1 eski pilotlarından Fernando Alonso'nun da doktorluğunu yapıyor.

BİZE ULAŞIN