Fatih Terim akşam istifa etti sabah geri döndü

Galatasaray'da Fatih Terim, kendisine "sokak kabadayısı" diyen Fenerbahçe'ye başkan ve yönetimden sert bir yanıt gelmeyince adeta çılgına döndü. 12 Kasım'daki basın toplantısının akşamında Albayrak'a "Ben bırakıyorum" dedi. Ancak ertesi gün yoğun ısrarlar sonrası istifadan vazgeçti.


Galatasaray'ın şampiyonluğunda 13 Kasım sabahının ayrı bir önemi var... 13 Kasım'da ne oldu? Bu sorunun yanıtı için 1 gün öncesine, 12 Kasım'a dönmemiz gerekiyor. (Takvim)


"YORUM YOK" DEDİ
TT Stadı'nda oynanan ve 2-2 sona eren olaylı Fenerbahçe derbisinin ardından Sarı-Lacivertli yönetimden Fatih Terim için "Sokak kabadayısı" açıklaması gelmişti.

Başkan Mustafa Cengiz'in 12 Kasım'da düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe'ye sert bir yanıt vermesi bekleniyordu. Ancak Başkan Cengiz, "Fenerbahçe'nin Fatih Terim'e kabadayı demesi hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "Susma hakkımı kullanmak istiyorum" yanıtını verince ortalık karıştı.

Basın toplantısını tesislerdeki odasından takip eden Terim adeta çılgına döndü. Hasan Şaş ve Ümit Davala'nın konuşmaları da Fatih hocayı sakinleştiremedi.

BURAYA KADARMIŞ!..
Ve akşam saatlerinde Abdurrahim Albayrak'ı arayan Fatih Terim'in ağzından herkesi şoke eden kelimeler döküldü: "Ben bırakıyorum, buraya kadar!" Haber hemen Mustafa Cengiz'e ulaştı.

Ortalık bir anda karışmıştı. Başta Başkan Cengiz olmak üzere Abdurrahim Albayrak ve yöneticilerin yoğun çabaları 13 Kasım sabahında sonuç verdi. Fatih Terim sonunda istifadan vazgeçmişti.

KIRILMA ANI
Bu yaşananlar Galatasaray için sezonun dönüm noktalarından birisi, belki de en önemlisi oldu. Eğer teknik direktör Fatih Terim o gün istifadan vazgeçmese Sarı-Kırmızılılar çok büyük bir kaos ortamına girecek, ne Türkiye Kupası ne de Süper Lig şampiyonluğu yaşanacaktı.

DAHA HIRSLI
İstifa kararından vazgeçen Fatih Terim çok daha hırslı bir şekilde görevine geri döndü...

Yaşananlardan ders çıkaran Başkan Mustafa Cengiz'in Terim'le olan ilişkisi bu krizden daha güçlü bir şekilde çıktı. Aslında yaşananlar bir bakıma çifte kupa zaferinin habercisiydi.


KABAK TADI VERDİ
Hem sezon başı hem de devre arasında Fatih Terim ve yönetim transfer yüzünden sık sık karşı karşıya geldi.

Krizler, tartışmalar yaşandı. Ancak Ozan Kabak konusunun etkileri diğerlerinden çok fazla oldu. Terim'in ısrarla "Takımda kalsın" demesine rağmen yönetimin Ozan'ı satma kararı alması ortalığı karıştırdı.

Bitmeyen transferler yüzünden zaten gergin olan Terim, "Artık yeter" deyip istifanın eşiğine geldi.

BİZE ULAŞIN