Web Sürümüne Geç

Fatih Terim'in parlattığı yıldızlar!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kazandırdığı şampiyonluklar kadar çıkardığı yıldızlarla da ön plana çıkıyor.

İşte Fatih Terim'in parlattığı yıldız isimler...

Vedat İnceefe: Fatih Terim 2. Lig'de oynarken keşfetti. Önce Milli Takım'a sonra Galatasaray'a çağırdı. Galatasaray'a 7 sezon hizmet etti.


Ergün Pembe: Galatasaray'a 94-95 sezonunda gelse de ilk 2 sezon kendini gösteremedi. Terim'in gelişiyle birlikte efsane kadronun değişilmez isimlerinden oldu.

Ümit Davala: Terim'in 2. Lig'de oynarken tesadüfen keşfettiği Davala, önce Galatasaray'ın sonra da Milli Takım'ın değişilmezlerinden oldu.

Gheorge Hagi: Karpakların Maradona'sı lakaplı Hagi; kötü geçen Barcelona ve Real Madrid kariylerinin ardından, Terim ile adeta yeniden canlandı. Galatasaray forması ile UEFA Kupası kazandı.

Hakan Ünsal: Fatih Terim gelmeden önceki sezon takımın eleştirilen isimlerinin başında gelen ve transfer listesinin üst sıralarında yer alan Ünsal, Terim ile birlikte takımın değişilmez sol beki haline geldi.

Adrian İllie: Galatasaray'a gelmeden önce adı duyulmayan isimlerden bili olan İllie, Fatih Terim tarafından ısrarla istenmiş ve Galatasaray'da ismini Avrupa'ya duyurmuştur. İllie daha sonra Valencia'ya transfer olmuştur.

Fatih Akyel: Galatasaray alt yapısında yetişen Akyel, Terim tarafından 18 yaşında A takıma alındı. Terim'in gidişatı sonrası ise kariyeri hızla düşüşe geçti.

Emre Belözoğlu: Alt yapıda oynarken Terim'in bir anda gözdesi haline geldi. Efsane kadronun vazgeçilmez isimlerinden biri oldu.

BİZE ULAŞIN