"Fenerbahçe'yi de aynı böyle yeneceğiz"

Konya maçı sonrası derbiyle ilgili konuşan Fatih Terim, "Kazanamama psikolojisini falan çok fazla önemsemiyorum" diyerek Kadıköy'e galibiyet için gideceklerini işaret etti. Oyuncularından aynı arzulu futbolu derbide de tekrarlamalarını istedi. Tecrübeli hoca, "Buradan ancak şampiyon, lider ve büyük takımlar döner. Bütün dezavantajları avantaja çeviren takımlar büyük takımlardır" dedi. Galatasaray geriye düştüğü bir maçı daha çevirdi ve derbiyi beklemeye başladı

Konya maçı sonrası derbiyle ilgili konuşan Fatih Terim, "Kazanamama psikolojisini falan çok fazla önemsemiyorum" diyerek Kadıköy'e galibiyet için gideceklerini işaret etti. Oyuncularından aynı arzulu futbolu derbide de tekrarlamalarını istedi.

Maçın başında kalesinde golü gören sarı-kırmızılı ekip, ilk devreyi 1-0 geride kapatırken tecrübeli çalıştırıcı oyuncuları bir kez daha ateşleyen isim oldu.

Galatasaray emin adımlarla şampiyonluğa doğru koşarken Konyaspor karşısında Fatih Terim faktörü bir kez daha devreye girdi. Devre arasına Fatih Terim'in soyunma odasını inleten konuşmaları damga vurdu.

ALBAYRAK HAKKINI VERDİ
Abdurrahim Albayrak'ın "Muhteşem bir konuşmaydı" şeklinde tarif ettiği o konuşmada başarılı teknik adam, 8-10 dakika değişikliklerle ilgili konuştuktan sonra, "Şampiyon olmak istiyorsak, buradan geri dönmeliyiz.

Buradan ancak şampiyon takımlar döner.

Bazen gol olmaz, penaltı kaçar, siz hata yaparsınız.

Bütün bu dezavantajları avantaja çeviren takımlar büyük takımlardır" dedi.

DEĞİŞİKLİKLER TAM İSABET
Bu sözler Galatasaraylı oyuncuları coşturdu ve önce Gomis ardından da Sinan Gümüş galibiyeti getiren golleri ağlara bıraktı.

Terim ayrıca yerinde oyuncu değişiklikleriyle de maçın dönmesinde başrolü oynadı.

Özellikle bir gol, 1 asist ile skoru belirleyen Sinan tercihi ile tam not aldı.

Mariano'nun yerine giren Linnes de sağda başarıyla görevini yaptı.

FOTOMAÇ

BİZE ULAŞIN