Galatasaraylılar'ın gönlündeki 10 isim

Abdurrahim Albayrak

1-Galatasaray uğruna canını verecek kadar 'candan' bir taraftardır.

GALERİ DEVAM EDİYOR

2-Türkiye'nin tanıdığı en renkli simalardan iş adamı Abdurrahim Albayrak, Cimbom'un gerek Turkcell Süper Lig gerekse Avrupa maşlarındaki galibiyetlerden sonraki sevinç çığlıkları
her zaman sarı-kırmızılı renklere gönül veren tarafların kulaklarındadır.

Adnan Polat

1-Adnan Polat 1992-1996 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü'nün asbaşkanlığı görevini yürütmüştür. 2006'dan 22 Mart 2008'e dek de Özhan Canaydın yönetiminde asbaşkanlık yapmıştır. 22 Mart 2008 tarihinde yapılan Galatasaray Spor Kulübü kongresinde, Galatasaray Spor Kulübü' nün 33. başkanı olarak seçilmiştir.


2-Galatasaray Spor Kulübü'nün en çok sevilen başkanların başından gelir.

Bülent Korkmaz


1-Uzun yıllar Galatasaray'da top koşturan Korkmaz, en iyi Galatasaraylı olarak gösterilir.


2-14 yıl boyunca Rambo Yusuf, Semih, Erhan Önal, Stumpf, Falko, kardeşi Mert, Popescu, Emre Aşık, Ahmet Yıldırım, Frank de Boer, Song, Tomas gibi birçok yıldızla defansta beraber oynamıştır.


3-17 Mayıs 2000’de, Kopenhag Parken Stadı’nda Galatasaray'ın UEFA Kupası’sının kazandığı final maçında sakatlanmasına rağmen formayı giymeye devam etmesi gönülleri fethetmiştir.

4-Bülent Korkmaz, 2004-2005 sezonu sonunda futbolu bırakır. Galatasaray kulübü, gerek kariyeri, gerekse oyun tarzı itibariyle Paolo Maldini'ye benzetilen Bülent Korkmaz’ın 14 sezon giydiği 3 numaralı formasını müzeye kaldırmayı teklif etmiş, ancak büyük kaptan bunu istememiştir. Bu sezon 3 numaralı formanın sahibi Uğur Uçar'dır. Bu nedenle Uğur Uçar için 'Küçük Kaptan' denmektedir.

5-Galatasaray'da yıllarca kaptanlık yaptığı için "Büyük Kaptan", mücadeleden yılmayan, kavga eder hatta savaşır gibi oynaması ve acıya dayanıklı yapısı nedeniyle de (17 Mayıs 2000'de Arsenal'le oynanan UEFA Kupası finalinin uzatmalarında omzunun çıkmasına rağmen oyuna devam etmiştir.) "Cengaver" lakabıyla anılmaktadır.

Jup Derwall


1-1984-1987 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Futbol Takımı teknik direktörlüğünü de yapmıştır.

2-Galatasaray’daki imtiyazlı çalışması Türk futbolunun geleceğinin değişmesine yardımcı olmuştur. Bir ulusal şampiyonluk ve bir Türkiye Kupası kazanmasına rağmen, Derwall'in İstanbul’da bulunması ile Türk futboluna modern Avrupa antreman teknikleri ve taktik fikirleri kazandırmıştır.

3-Jupp Derwall sadece Türkiye'deki oyunu canlandırmakla kalmayıp, fikir noktasındaki katkılarıyla da Türkiye'ye çok şey verdiğini ölümü sonrasında yaşananlarla tekrar göstermiş oldu. Ölümünden sonra Florya Metin Oktay Tesisleri' nden bir antreman sahasına "Jupp Derwall Antreman Sahası" ismi verildi.

DİĞER
SON DAKİKA