Franck Ribery'den transfer açıklaması

Sezon sonunda Alman devi Bayern Münih'ten ayrılacağına kesin gözüyle bakılan 36 yaşındaki tecrübeli futbolcu Franck Ribery, gerçekleştirilen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Adı sık sık Galatarasay ile de anılan Fransız futbolcu kariyer planları hakkında ipuçları verdi. İşte Franck Ribery'nin açıklamaları...

Sezon sonunda Bayern Münih ile ayrılacağı kesinleşen Franck Ribery düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

İsmi sık sık Galatasaray ile de anılan Franck Ribery'nin düzenlediği bu toplantı Galatasaray tarafında da heyecan yarattı.

36 yaşında olan tecrübeli futbolcu 1-2 yıl daha kesin olarak futbol oynayacağını ve Münih'e bir gün kesin olarak döneceğini söyledi.

Artık yeni maceların kaçınılmaz olduğunu belirten Fransız futbolcu uzun yıllardır beraber top koşturduğu Robben hakkında da açıklamalarda bulundu.

İşte Franck Ribery'nin açıklamaları..

"12 yıl sonra Bayern'den ayrılmak hiç kolay değil. Benim için de ailem için de çok zor. Dürüstçe şunu söylemem gerekiyor; gelecek sezon ne yapacağım bilmiyorum."

"1-2 yıl daha %100 futbol oynayacağım. Münih harika bir şehir, ailem ve çocuklarım burada yaşıyor. Şüphesiz geri döneceğim"

"Solda Robben, sağda Ribery fikri her zaman cazip oldu ve rakipleri her zaman tedirgin etti ancak artık bu dönem sona erdi."

"Robben ile eşsiz deneyimler yaşadım. Birçok başarı kazandık ama artık yeni maceralara atılmak zorundayız."

BİZE ULAŞIN