Galatasaray eski başkanı Faruk Süren flaş açıklamalarda bulundu

Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, katıldığı bir programda Fatih Terim'e verilen ceza ve birçok konuda açıklamalarda bulundu. Verilenin bir ceza değil engelleme olduğunu söyleyen Süren, "Falcao klas bir oyuncu ama abartmamak lazım" dedi. İşte eski başkanın açıklamalarından satırbaşları...

Galatasaray'ın Eski Başkanı Faruk Süren, sarı-kırmızılıların gündemine dair çarpıcı açıklamalara imza attı. Fatih Terim'in cezası, Mustafa Cengiz yönetimi, Şampiyonlar Ligi ve Falcao ile ilgili konuşan Süren, "Galatasaray'ı engellediler" yorumunu yaptı.

Radyospor canlı yayınında soruları yanıtlayan Faruk Süren'in açıklamaları şöyle;

FARUK SÜREN: "FATİH TERİM'E VERİLEN CEZA DEĞİL, ENGELLEME"

Fatih Terim'e verilen ceza değil bir engelleme. Ceza şeklini kullandılar. Sözüm ona disipline aykırı bir durum varmış gibi yaptılar ve Galatasaray'ı engellediler.

Bir engelleme hareketi var. Terim ne dedi? "Galatasaray'a karşı amatörce yapılan hareket, profesyonelce oldu" dedi. Kime dedi? Kime dediği meçhul. Yarası olan gocunur.

Kim bu hareketleri yapıyorsa ona diyor. Bunun üzerine 4 maç gibi bir ceza geliyor. Bir kere bir suç işledi diyelim. Emsali olması lazım. Cezaların da eş şekilde verilmesi lazım.

Geçen sene Rizespor Başkanı, hakeme çok kızmıştı. Tabancam olsa sahaya inerdim dedi. Ne kadar ceza aldı? 11 takvim günü ceza aldı. 6222 sayılı kanuna da bir ifade şekli vardı. Burada hukuk çalışmamış. Bir engelleme niyeti var.

"NİHAT ÖZDEMİR'İN CEZA VERİN DEDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Nihat Özdemir'in haberi var mıydı bilmiyorum. Kurulların bağımsız çalıştığını bilirim. Bariz bir şekilde adalet anlayışına, hukukun üstünlüğüne aykırı bir davranış.

Bu Galatasaray'a karşı yapılmış bir harekettir. Ben öyle görüyorum. Kurulların bağımsız olduğunu düşünüyorum. Nihat Özdemir'in Disiplin Kurulu'na ceza verin dediğini düşünmüyorum. Kendi kendilerine bir ceza verdiler. Aslında ceza değil, engelleme.

"KURULLARDAKİ İNSANLARIN ARALARINDAKİ ORTAKLIĞI KARAR ALIRKEN UNUTMASI LAZIM"
Disiplin Kurulu ile Tahkim Kurulu'nda ortaklıklar var bildiğim kadarıyla. Bu ortaklıkların unutulması lazım. Bu engellemenin kaldırılması gerekiyor.

Galatasaray'da fikir ayrılıkları elbette olabilir. Ama Galatasaray hedef alındığı zaman, kulübün müdafaasını yapmak gerek. Bu konuda elbette bir birliktelik olacaktır. Çünkü konu Galatasaray.

GALATASARAY DİVAN KURULU'NDA NELER KONUŞULACAK?
Bu konuyu vesile edip toplantılarda konuların konuşulmaması söz konusu değil. Gerekli her şey konuşulmalıdır Divan Kurulu'nda. Hesapların, her şeyin konuşulması gerek.

"YÖNETİME TAKIMIN AHENGİNİ SAĞLAMAK NOKTASINDA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR"
Transferde iyi işler yapıldı. Daha çabuk olur muydu? Bunlar bir uygulamadır. Transferler iyi. Falcao da iyi bir oyuncu. Önemli olan ahengi sağlamaktır.

BİZE ULAŞIN