Galatasaray Falcao'nun kapısını çaldı ve teklifini yaptı! Yeni maaşı...

Galatasaray'da son dakika haberi... Sezon başında sarı kırmızılılara büyük umutlarla transfer olan ancak yaşadığı sakatlıklar nedeniyle istenileni veremeyen Radamel Falcao'nun kapısı sürpriz bir şekilde çalındı. Aslan, Falcao'dan indirime gitmesini istedi. İşte detaylar...

Falcao'nun Galatasaray'daki geleceği artık soru işareti...

GALERİ DEVAM EDİYOR

Bu sezon sadece 22 maçta forma giyen ve bir o kadarını sakatlıklar nedeniyle kaçıran Kolombiyalı futbolcunun ayrılığı yolunda ilk sinyal forma tanıtımında geldi.

Sarı kırmızılı kulüp, geçtiğimiz günlerde hazırladığı yeni sezon formalarının tanıtım klibinde Falcao'ya yer vermedi.

Kolombiyalı futbolcu, Instagram ve Twitter'da Galatasaray Kulübü'nden milyonlarca fazla takipçisi olmasına rağmen yönetim tarafından tercih edilmedi.

EN FAZLA 5 MİLYON

Sarı kırmızılı yöneticiler bununla da kalmayıp; Falcao'dan yılda 2 milyon Euro'yu bulan bonuslarından vazgeçmesini istedi.

Corona virüsü (koronavirüs) pandemisinin yol açtığı maddi zarar ve takımın gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacak olması nedeniyle bu teklifi yapmak zorunda kalan Galatasaray, kalması durumunda futbolcuya en fazla 5 milyon Euro ödeyecek.

INTER MIAMI İSTİYOR

Hürriyet'in haberine göre, taliplisi çıkması durumunda elden çıkarılması planlanan Falcao'ya şu ana dek sadece MLS takımı Inter Miami'den teklif geldi.

Falcao ise eşinin hamile olması ve pandeminin sebep olduğu seyahat riski nedeniyle eylül ayındaki doğuma kadar İstanbul'da kalmak ve kararını o süreçte vermek istiyor...

Diğer taraftan Inter Miami yönetimi, taraftarların da etkisiyle Falcao'yu bir an önce kadrosuna katmak istiyor.

DİĞER
SON DAKİKA