Galatasaray'a para yağacak! İşte o miktar...

Cimbom gözünü çifte kupaya ve kasasını doldurmaya çevirdi. Galatasaray, çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası final maçında Akhisar ile karşılaşacak. Sivas'taki mücadeleyi sarı-kırmızılılar kazanırsa birçok kazanımı olacak. Galatasaray yarın Akhisar, pazar Medipol Başakşehir'i mağlup ederse maddi-manevi zengin olacak. İşte sarı kırmızılıların kasasına girecek para ve detaylar...

Cimbom gözünü çifte kupaya ve kasasını doldurmaya çevirdi.

Galatasaray, çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası final maçında Akhisar ile karşılaşacak. Sivas'taki mücadeleyi sarı-kırmızılılar kazanırsa birçok kazanımı olacak.

Öncelikle kupayı 18. kez müzesine taşıyacak. Başakşehir maçı öncesi büyük bir moral kazanacak.

Ayrıca kupa şampiyonluğu ve yayın gelirlerinden 59.5 milyon TL'lik bir rakamı kasasına koymuş olacak. Mali açıdan kupa zaferi de büyük önem taşıyor.

EKSTRA ÖDÜLLER VAR
Galatasaray, çarşamba günü Türkiye Kupası'nı müzesine götürürse ardından pazar günkü Başakşehir karşılaşmasına odaklanacak.

Sarı-kırmızılılar, takipçisini yenerse şampiyonluğa ulaşacak. Katılım payı olarak 38.5 milyon TL alan Aslan, eski şampiyonluklarından 69.3 milyon TL kazanacak.

Ligde galibiyetlerden 49.4, beraberliklerden 11.7 milyon TL alan Aslan şampiyonluk halinde 33 milyon TL ekstra primi de kasasına koyacak.

2 kupanın kazanılması halinde gelir 261.4 milyon TL'yi bulacak.

GELİRLER KATLANACAK
Galatasaray geçen sezon 128 milyon TL stat geliri elde etmişti. Yönetim bu sezon 200 milyon TL bekliyor. 95 milyon TL olan GS Store geliri de bu yıl 160- 170 milyon TL bandında hesaplanıyor. Oyuncu satışlarından da 232 milyon TL kasaya girmişti.

37.4 MİLYON TL FAZLA
Cimbom geride bıraktığımız sezonda 21'inci şampiyonluğuna ulaşırken 167.1 milyon TL'lik şampiyonluk ve başarı primi kazanmıştı.

Bu yıl mutlu sona ulaşması halinde 37.4 milyon TL'lik artışla 204.5 milyon TL'yi kasasına koymayı garantileyecek

DEVLER LİGİ'NDEN PARA YAĞACAK
Yönetim şampiyonluk halinde en büyük gelir kalemi olarak Devler Ligi'ni görüyor.

BİZE ULAŞIN