Galatasaray'da kasa doldu transfer harekatı başladı

Medipol Başakşehir Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Yunanistan temsilcisi Olympiakos'a 1-0 ve 2-0'lık skorlarla mağlup olarak turnuvaya veda etti. Turuncu-lacivertlilerin bu vedası doğrudan Şampiyonlar Ligi'nde katılacak olan Galatasaray'ın kasasını doldurdu. 15 milyon Euro (94 milyon TL) ayak bastı parası alan Galatasaray; Başakşehir'in elenmesi ve katsayı sıralamasında Galatasaray'ın önünde olan PSV, Kiev, Porto ve Basel'in turnuvaya veda etmesi ile birlikte 11.1 milyon Euro'yu (70 milyon TL) daha kasasına koymayı garantiledi. Kasasını dolduran Galatasaray transferde de atağa kalktı. İşte son gelişmeler...

Galatasaray bu sezon ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi tek temsil edecek takım.

Cimbom, Başakşehir'in de elenmesiyle büyük bir geliri kasasına koydu.

Sarı-kırmızılılar ayrıca Krasnodar'ın Porto'yu, Club Brugge'ün Dinamo Kiev'i, LASK Linz'in de Basel'i elemesinin ardından 3 milyon 324 bin Euro daha kasasına koydu.

Kasasını dolduran Galatasaray transferde de atağa kalktı. İşte son gelişmeler...

Birçok Türk kulübü gibi finansal anlamda ciddi zorluklar yaşayan Galatasaray son iki sezonda Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılarak nefes almıştı.

Cimbom bu sene de büyük bir meblağı kasasına koymayı garantiledi.

Başakşehir'in Olympiakos'a elenmesiyle birlikte sarı-kırmızılılar, Şampiyonlar Ligi'nin Türkiye payının yüzde 90'ını eline geçirdi.

Aynı senaryo geçen sene de yaşanmış ve Galatasaray kasasına 8,5 milyon Euro koymuştu. Bu para bu sezon biraz daha artacak.

3 MİLYON EURO DAHA!

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. eleme turunda Galatasaray'ın katsayı sıralamasında üzerinde bulunan Dinamo kiev, Basel ve Porto elendi.

Krasnodar'ın Porto'yu, Club Brugge'ün Dinamo Kiev'i, LASK Linz'in de Basel'i elemesinin ardından, sarı-kırmızılı takım elde edeceği gelire 3 milyon 324 bin Euro ekledi.

Galatasaray'ın üzerinde olan PSV'yi de elenen Basel kupa dışına itmişti.

BİZE ULAŞIN