Galatasaray'daki Falcao depremi: Doktorlar teşhisi koydu!

Galatasaray'ın transferi için uzun uğraşlar verdiği ve mutlu sona ulaştığı Radamel Falcao, sarı kırmızılı taraftarlarda büyük heyecan yaratmıştı. İhtişamlı bir karşılama ile İstanbul'a gelen Kolombiyalı oyuncu için manevi beklenti yüksekti ancak beklenen olmadı. Sakatlık belası ile uğraşan yıldız oyuncunun sahalara ne zaman döneceği de hala merak konusu... Falcao'nun sakatlığına ilişkin bilinmeyen detayları anlatan ünlü spor yazar Bilal Meşe, konuya dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu ve görüştüğü profesörlerin kendisine neler söylediğini anlattı. (TARIK DEMİR / FOTOMAC.COM.TR)

Galatasaray'da sakatlığı düzelmeyen Radamel Falcao'nun ne zaman sahalara döneceği merak ediliyordu...

Kolombiyalı oyuncu için adeta seferberlik ilan edilmişti. Galatasaray'ın kulüp doktoru Yener İnce de Falcao'nun sakatlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

İspanya'ya tedavi olmaya giden Falcao'nun sakatlığına ve geleceğine dair çok önemli ifadeler kullanan spor yazarı Bilal Meşe şunları söyledi:

Sezon başında Falcao için Monaco Teknik Direktörü, "Sakatlığı var. O yüzden oynamıyor" demişti ama Galatasaray Yönetimi bu durumu, "Galatasaray'ı istediği için kendini riske etmiyor" diye yorumlamıştı.

Monaco hocası haklı çıktı. 1 aydan fazla bir süredir takımla doğru dürüst idmana bile çıkamıyor Falcao.

Hatırlarsanız Fatih Terim de Falcao için, "Müsait olduğunda oynar!" demişti. Ben Fatih Terim'i çok iyi tanırım. Bu sözlerin altında başka bir şeyler var.

Zaten hocanın bu transferi istemediğini biliyoruz. Sağ bek ve sol bek istedi ama yönetim gitti Falcao'yu aldı.

Fatih Hoca, takım içi dengelere de çok dikkat eden biri. Takımdaki denge de bozuldu Falcao gelince.

Oyuncu maaşlarının dengesizliği, oyuncularda huzurluk yaratabilir tabii ki. Dolayısıyla bu transfer birçok kötü gidişata neden oldu kanısındayım.

Yönetim gitmiş, almış, gelmiş... Ne yapsın hoca, bunu transferi istemem mi desin?

Oyuncunun kariyeri tartışılmaz ama son gelinen noktayı da kimse görmezden gelmesin.

3 tane profesörle konuştum Falcao'nun sakatlığı için. Teşhisi koydular: Aşil tendinit. Özetle dedikleri şey şu; "Bu durum koşmanıza engeldir. Hatta yürürken bile ağrıya neden olur. Zorladığınızda ise aşil tendonunuz kopabilir."

BİZE ULAŞIN