Galatasaray'dan Aziz Yıldırım itirafı!

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, CNN Türk'te Hakan Çelik'in Hafta Sonu programına konuk oldu. Albayrak, transferde izlediği taktikten bu sezonki şampiyonluğa ve önümüzdeki sezonla ilgili transfer iddialarına kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, CNN Türk'te Hakan Çelik'in Hafta Sonu programına konuk oldu.

İşte Albayrak'ın birbirinden çarpıcı açıklamaları:

"BAŞKANIN AKLINA GİRİP TERİM'İ GÖNDERTTİLER"

"Ünal Aysal döneminde yeniden göreve başladım. Fatih Terim konusunda ısrar ettik. Ünal Başkan'ın kafasına başka isimler koymuşlar. Ancak baskımızla Terim'i getirttik. Hoca o dönem ayrılmasa Galatasaray şu an borçsuz, mülkü olan bir kulüp olurdu. Ancak başkanın aklını karıştırdılar.

İki sene üst üste şampiyon olduk, kutlama yemeği bile yiyemeden seçime götürdüler başkanı. Düşmanlık ve kıskançlık bir dönem camianın çok büyük sorunu oldu. Sonra ben ayrıldım, hoca da ayrıldı. Ünal Aysal'ın aklına girdiler, fikrini değiştirdiler. Fatih Terim'i göndermek için yollar arıyorlardı ve sonun da bunu yaptılar."

"MUSTAFA CENGİZ'LE GÖREVE GELDİĞİMİZDE DURUM ÇOK KÖTÜYDÜ"

"Bir gün Duygun Yarsuvat aradı, 'Galatasaray'ın sana ihtiyacı var' dedi. 'Futbolun başında iki ayrı baş olursa' bu iş olmaz dedim. O kadar güzel konuştu ki beni ikna etti. O sene de Prandelli'yi gönderip, Hamza Hoca'yı getirdik. Mustafa Cengiz'le göreve geldiğimizde durum çok kötüydü. Eski futbolcular temlik koydurmuştu. Gözümüzü kırpmadan bu yükün altından kalktık."

"MEZARIMDA BİLE UNUTMAYACAĞIM"

"Oğlum Yasin, Rize'de darp edildi. Sanıyorum bu olayı mezarımda bile unutmayacağım. O gün benim kollarımı kilitliyip oğlumu kurtarmama izin vermeyen o arkadaşa da buradan selam olsun."

"MALİ DURUMU EN İYİ KULÜP BİZİZ"

"Geldiğimizde beri personel maaşlarını bir gün bile aksatmadık. Ben çalışan kişinin maaşını ödemeden, 'Kızım bana çay getir' diyemem. Ben öyle karakterde bir insan değilim. Mali anlamda şu an en iyi durumda olan kulüp Galatasaray. Galatasaray kâr ediyor. UEFA'nın bütün kriterlerini Galatasaray karşıladı. Yazılı olarak da tescil edildi. Şampiyonlar Ligi'nde olacağız. Mali sıkıntımız bitti. Teşekkürlerin en büyüğü tabii ki taraftarlara. Her zaman maddi ve manevi bizlere destek oldular.

FATİH TERİM'İN G.SARAY'A BAŞKAN OLMASI HAKKINDA...

"Fatih Hoca neden kulübümüze başkan olmasın? Hocamız çok büyük bir Galatasaraylı. O Adana Demirspor'da oynarken, ben Adana'da askerlik yaptım. Bir aile olduk. Bizim aramızda asla kıskançlık olmaz."

TRANSFER TAKTİĞİNİ AÇIKLADI...

"Benim taktiğim şudur, hiçbir zaman alacağım bir oyuncuyu takımından direkt olarak istemem. Ben Hakan'ı transfer etmek istiyorsam kulübüyle oturduğumda, 'Bana Mehmet'i ver' derim. Kulüp vermezse, 'O zaman Ahmet'i ver' derim. Onu da vermezse, 'Ya bari Hakan'ı verin' derim. Yani ilk alacağım oyuncuyu en son söylerim ki fiyatı."

"ARDA TURAN HAKKINDA BİLGİM YOK"

"Arda Turan transferi konusunda benim bildiğim bir şey yok. Hocamızla da bu konuyla ilgili tek bir kelime konuşmadık. Ben de basından görüyorum. Şu an Başakşehir'in ve Barcelona'nın futbolcusu."

"NİHAT AĞABEY'İ ÇOK SEVİYORUM"

"Nihat Ağabey'i (Özdemir) çok seviyorum. Fenerbahçe şapkasını bir kenara koyacaktır. Kendisiyle dün görüştüm. Bugün kupa töreninde inşallah kendisi de olur. Çok iyi biridir. Ancak, bizi de temsil edecek, bizden insanların da olmasını istiyoruz."

"FENER OL BENZERİ KAMPANYA YAPACAK MISINIZ?"

"Bizim öyle bir düşüncemiz yok, Allaha şükürler olsun. Localar yoluyla hallediyoruz. Yurtdışından bir arkadaştan rica ettik. 2 yıllık loca aldı. Günlük ihtiyaçları böyle karşılıyoruz."

"FENERBAHÇE GELECEK SEZON FARKLI OLACAKTIR"

"Ali Koç, çok büyük bir iş adamıdır. Gelecek sezon çok farklı olacağını düşünüyorum. Daha iyi bir Fenerbahçe bekliyorum. Aziz Bey de ilk geldiği dönemde başarısız oldu ancak sonra başarıyı yakaladı. Gelecek sezon çok farklı bir Fenrebahçe olacaktır."

BİZE ULAŞIN