Web Sürümüne Geç

  Galatasaray'dan Dursun Özbek geçti

  Olağanüstü kongrede başkanlığı kaybeden Dursun Özbek cephesinde şok hakim... Mustafa Cengiz'e karşı açık farkla kazanması beklenen Özbek, 80 oyla yenilmişti. Özbek, 2 yıl 8 ay süren başkanlığında önemli işlere imza attı. Riva ve Florya'nın değerlendirilmesi, maddi anlamda da kulübü hiç zorda bırakmaması bunların başında geliyor

  ​ARTILARI


  1- Türk Telekom Stadı'nın üst kullanım hakkını kulübe kazandırdı.

  2- Yıllardır konuşulan Riva ve Florya projelerini hayata geçirdi.

  3- Emlak Konut Yatırım Ortaklığı ile ortaklaşa yürütülen projeden gelen kaynak ile borçların bir kısmı kapatıldı.

  4- Florya Metin Oktay Tesisleri'nin yerine Kemerburgaz'da kulübe daha geniş ve modern 140 dönümlük arazi tahsisini sağladı.
  Böylece futbolcu takımı Türk Telekom Stadı'na çok daha yakın bir noktada inşası TOKİ tarafından yapılacak modern antrenman tesislerine kavuşacak.

  5- Mecidiyek'deki araziye, Ali Sami Yen Oteli'nin inşaatını başlattı.
  (Büyük kısmı tamamlandı) * Stadın yanına 15 bin kişilik spor salonu için gerekli izinleri aldı.

  6- Kişisel kefaletini kullanarak kulübe zor zamanlarda kasa kolaylığı sağladı. (İçerde yaklaşık 20 milyon euro parası olduğu söyleniyor) * Futbolda 5 kupa kaldırdı. (1 Süper Lig şampiyonluğu, 2 Ziraat Türkiye Kupası, 2 TFF Süper Kupa) * Erkek basketbol takımı ile 2015-16 sezonunda ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğu zaferini yaşadı.

  EKSİLERİ


  1- Teknik direktör konusunda istikrarı sağlayamadı.

  2- Göreve geldiği dönemde takımın başında bulunan Hamza Hamzaoğlu ile 3 kupa kazanılmasına rağmen, yaptığı bir açıklama nedeniyle yollarını ayırdı.


  3- Mustafa Denizli'yi takımın başına getirdi, hayal kırıklığı oldu.

  BİZE ULAŞIN