Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye imalı yanıt!

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray ve Mustafa Cengiz'i hedef alan "Tek dertleri Fenerbahçe olanlara zaruri açıklama başlığıyla" sert bir açıklama yayımlamıştı. Galatasaray Kulübü, sosyal medya hesabından bu açıklamaya imalı bir yanıt verdi.

Galatasaray Spor Kulübü, sosyal medya hesabından Fenerbahçe'nin yapmış olduğu açıklamaya yanıt verdi.

Sarı-kırmızılılar bu paylaşımı saat 19.07'de yaptı.

İşte Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye yaptığı gönderme...

Galatasaray yapmış olduğu bu paylaşımla Fenerbahçe'nin gün içinde sarı-kırmızılıları hedef alan açıklamalarına yanıt verdi.

İşte Fenerbahçe'nin yapmış olduğu o paylaşım...

FENERBAHÇE'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak son dönemde kulübümüzden tamamen bağımsız ve alakasız bir şekilde rakip camia ve özellikle başkanı tarafından Fenerbahçe üzerinden yaratılmaya çalışılan gündem, oluşturulmaya çalışılan algılar doğrultusunda bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Bu bağlamda sözlerimize bu sezon hem ilk yarı hem de ikinci yarıda oynadığımız maçların ardından 10 gün süresince gündemi meşgul eden, ortalığı ayağa kaldırmaya çalışan camianın başkanının dün medyada yer alan talihsiz açıklamaları ile başlamak istiyoruz.

Kulübüne destek olmanın en benzersiz örneğini her daim gösteren taraftarlarımız, kulübümüzün geleceğimiz için başlattığı Fener Ol kampanyamız için henüz çok kısa sürede çok önemli bir yol kat etmiştir.

Şu an kampanyamızın ilk ayındayken ve kampanyamız doğrultusunda henüz birçok projeyi hayata geçirmemişken rakip camianın zamanında tüm çabaları ile toplamış olduğu bağış miktarının kat ve kat üzerine ulaşmış durumdayız.

Bu somut nedenden ötürü; geçmişte pek çok kez denemelerde bulundukları ancak ne yazık ki camialarından gelen çok kısıtlı destek dolayısıyla "karşılıksız kalan" yardım kampanyalarından yola çıkarak verdikleri kampanya başlatmama kararı kendileri açısından oldukça isabetli bir karardır.

Kendilerine tavsiyemiz bu konuda camialarını kesinlikle Fenerbahçe ile kıyaslamamalarıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün camiasının desteği ve gücü, tarihteki örnekleriyle çok net görülmektedir.

BİZE ULAŞIN