Galatasaray'dan Sinan Gümüş modeli transfer: Hikmet Çiftçi

Galatasaray, sezon sonu yolların ayrılması beklenen gurbetçi yıldız Sinan Gümüş'ün transferinde kullandığı yöntemi bir kez daha kullanacak. Sarı kırmızılı ekip sözleşmesi bittiği için bonservis bedeli ödemeden transfer ettiği Sinan Gümüş'te olduğu gibi bu kez bir başka gurbetçiyi bonservis ödemeden kadrosuna katacak. Hedefteki isim ise Hikmek Çiftçi.

Galatasaray'ın izlediği gurbetçi futbolcu Hikmet Çiftçi, Köln ile sözleşme uzatmayacak ve sezon sonunda serbest kalacak.

Köln B takımında oynayan 21 yaşındaki orta sahayı uzun zamandır izleyen Galatasaray ise sezon sonunda Hikmet Çiftçi ile masaya oturacak.

SİNAN GÜMÜŞ GİBİ TRANSFER EDİLECEK
Türkiye U19 ve U21 takımlarında da forma giyen Hikmet'i transfer edip Türk futbolcu kontenjanını arttırmak isteyen Galatasaray, genç futbolcu için Sinan Gümüş modelini kullanacak.

Galatasaray, tıpkı Hikmet Çiftçi'de olduğu gibi Sinan Gümüş'ü de A takıma alınmadan bonservissiz transfer etmişti.

Sarı kırmızılı ekip, 2014 yılında Sttutgart B takımından Sinan'ı bonservis ödemeden kadrosuna katmıştı.

Galatasaray'ın aynı şekilde Hikmet'i de bonservis ücreti ödemeden transfer edeceği ve geleceğe yatırım yapacağı belirtiliyor.

SAKATLIKLAR ENGEL OLDU
Köln B takımının en iyi oyuncuları arasında gösterilen Hikmet, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bir türlü A takıma çıkma fırsatı bulamamıştı.

Orta sahada görev alan Alman asıllı Türk futbolcu, sol ayağını kullanması ile dikkat çekiyor.

BİZE ULAŞIN