Galatasaray'ın 1 numaralı problemi! Çare aranıyor ancak...

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, sezonun kalan 8 haftalık bölümünü başarıyla geçip şampiyonluğa ulaşmanın hesaplarını yaparken, bir yandan da gelecek sezonun kadro mühendisliği çalışmalarına başladı. Sarı-kırmızılı kurmaylar Türk Telekom Stadyumu'nda bu konu hakkında bir toplantı gerçekleştirdi ve büyük problemin altı çizildi. Galatasaray yönetimi yapılan bu toplantı sonrası kesin bir karar aldı.

Galatasaray'da önümüzdeki sezon taşlar yerinden oynayacak.


GALERİ DEVAM EDİYOR

Temkinli ve sağlam adımlar atmak isteyen sarı-kırmızılılar, şimdiden önlemleri almaya başladı.

Mali konuda taviz vermeyi düşünmeyen Galatasaray yönetimi transfer çalışmalarına devam ederken, mevcut futbolcular hakkında kararlar almaya başladı.

Sarı-kırmızılı yöneticilerin önceki gün Türk Telekom Stadı'nda gerçekleştirdiği toplantıda idari, ekonomik ve sportif konular ele alındı.

1 NUMARALI PROBLEM BABEL!
Sezon başı takıma katılan Ryan Babel, Galatasaray'ın bir numaralı problemi olarak görünüyor.

ÇARE ARANIYOR!
Yapılan bu toplantıda özellikle Hollandalı futbolcu için çare arandığı ifade edildi.

"HEMEN HAREKETE GEÇELİM"
33 yaşındaki oyuncunun kontratının devam etmesi ve teknik direktör Fatih Terim'in de kadroda düşünmemesi nedeniyle, bir an önce bu konuya çözüm bulmaları gerektiği noktasında birleşen yöneticiler hemen harekete geçilmesi kararı aldı.

MENAJERİYLE TEMASA GEÇİLECEK
Bu çerçevede Babel'in menajeriyle kısa süre içinde temasa geçecek olan sarı-kırmızılılar, bu futbolculara kapılarının kapalı olduğunu ve bu nedenle oyuncularına takım bulmalarını söyleyecek.

AJAX'TA TUTUNAMADI
Büyük beklentilerle transfer olan ama hayal kırıklığı yaratan Hollandalı forvet, devre arasında Ajax'a kiralanmıştı. Ancak Babel burada da tutunamadı.

GALATASARAY'IN GELİR BEKLENTİSİ BİLE YOK!
2 sene daha sözleşmesi bulunan 33 yaşındaki futbolcuya toplamda sözleşme süresi boyunca 5 milyon euro ödemek zorunda olan sarı-kırmızılılar, bu futbolcudan bonservis geliri elde etmemeyi bile göze aldı.

Hollandalı oyuncunun maaş yükünün karşılanması durumunda gideceği kulüpten bonservis geliri istenmeyeceği belirtildi.

MALİYETİ 38.2 MİLYON TL!
Fatih Terim tarafından kiralık gönderilen Ryan Babel, zorunlu olarak Galatasaray'a dönecek.

DİĞER
SON DAKİKA