Web Sürümüne Geç

  G.Saray-Reading ortaklığı

  Didier Drogba ve Wesley Sneijder transferleri ile büyük ses getiren Galatasaray, İngiltere'de 'Kraliyet Kulübü' olarak bilinen Reading ile önemli bir ortaklığa imza attı.
  Hürriyet'in haberine göre, İngiltere Prensi William ve eşi Kate Middleton'un da üyesi olduğu İngiltere Preimer Lig ekibi Reading'ten yetkililer, Galatasaray'la işbirliği anlaşması imzalamak için 25 Şubat 2013 Pazartesi günü İstanbul'a gelecek.
  İki kulüp arasındaki anlaşmaya göre taraflar karşılıklı futbolcu alışverişi yapacak.
  Ortak düzenlenecek turnuva ve kamp projelerinde de iki takım ortak hareket edecek ve böylece aradaki bağlar daha da güçlendirilecek.
  A Milli Takım'a da çağrılan Jem Karacan gibi yetenekli oyuncuları altyapısından çıkaran Reading Kulübü, oyuncu transferi bakımından ilk olarak Galatasaray'ı tercih edecek.
  Sarı kırmızılı kulüp yöneticilerinden bazı yetkililer ve Sportif Direktör Bülent Tulun, 1871 yılında kurulan Reading'in altyapı tesislerini incelemek amacıyla geçen haftalarda Londra'ya gitmişti.
  Readin kulübünün sahibi Rus işadamı John Madejski, Türkiye'den Galatasaray'ı tercih etmelerinin sebebinin Türkiye'de futbolun hızla gelişmesi ve ciddi başarılara imza atan güçlü bir ekiple ortaklık kurmak istemeleri olduğunu açıkladı.
  İngiltere'de 'Asiller' olarak adlandırılan Reading, en son 2010 ve 2011 yıllarında FA Cup'ta çeyrek finale yükselme başarısı göstermişti.
  BİZE ULAŞIN