"Galatasaray'ın penaltısı doğruydu!"

Spor yazarları Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Akhisarspor - Galatasaray finalini değerlendirdi. İşte o yazılar...

KOLEKSİYONCU - LEVENT TÜZEMEN

Galatasaray-Akhisar maçları hiç kolay olmamıştır. Özellikle Akhisar, G.Saray'a hep ters gelir, kompakt futbol felsefesini başarı ile uygular.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Ligde Galatasaray deplasmanda kaybetmiş, evinde de Mitroglou'nun mucizevi golüyle 90 5'te kazanmıştı.

Akhisar, kupa finaline Manu'yu önde tek bırakıp 1-9-1 taktiği ile oynadı. Topa G.Saray hakim oldu, Akhisar kontrataklarla gol aramayı planladı.

Terim'in öğrencilerinin, Akhisar duvarını aşabilmek için iki planı olabilirdi: 1- Duran toplar, 2- Araya atılan final pasları.

Her Galatasaray maçında mutlaka gol atan Manu, Selçuk'un kaptırdığı Güray'ın hücuma taşıyıp pasa dönüştürdüğü topu gol yaptı.

Galatasaraylı oyuncular, bir kez daha bu golle Akhisar'ın oyun tuzağına düştü.

Sahanın en iyisi olan Linnes'in oyunun hemen başında Diagne'ye gol attırmak istediği pozisyonda topa kendisi vursaydı, Galatasaray erkenden öne geçecekti.

Norveçli yıldız, soldan bindirmeleriyle Akhisar defansını alt üst etti, bir de penaltı yaptırdı. Topun başına ukalaca gelen Diagne'nin vuruşunu Fatih kurtardı.

G.Saray, bu penaltı sonrası oyunun temposunu iyice yükseltti.

Diagne, defans arkasına yaptığı koşuda Lopes tarafından düşürüldü.

Hakem Arslanboğa, VAR'a gidip haklı bir penaltı verdi. Bu kez topun başına Sinan geçti, skora denge getirdi ama Lopes'in bile bile kendisini attırması, Akhisar'ı 10 kişi kalmasına neden oldu.

Selçuk'un çıkıp, Donk'un girmesi G.Saray orta sahasındaki bütün dağınıklığı da topladı.

DİĞER
SON DAKİKA