İşte Beşiktaş'ın yeni golcüsü! Resmen açıklandı

Yeni sezon için zirveye oynayacak bir kadro kurmayı hedefleyen Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ediyor. Sezon başında Torino'dan kiraladığı ve gösterdiği performansla siyah-beyazlı camianın beğenisini kazanan Adem Ljajic'i bonservisiyle birlikte kadroya katan yönetim, gözünü hücum bölgesine çevirdi. Mustafa Pektemek ve Cyle Larin ile yollarını ayıracak olan Beşiktaş'ta Burak Yılmaz ve Güven Yalçın'ın yanına bir forvet takviyesi daha yapılacak. Golcü arayışlarını tüm hızıyla sürdüren Kartal'da taraftarları heyecanlandıracak bir gelişme yaşandı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Teknik Direktör Abdullah Avcı, yeni sezon planlamasını ve transfer stratejisini belirledİ.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Orman ve Avcı, düşük bütçelerle doğru isimlere yönelmek konusunda görüş birliğine vardı.

Bu doğrultuda transfer çalışmalarına hız verilmesi de kararlaştırıldı.

Teknik patron Abdullah Avcı, takviyeler konusundaki en önemli isteğinin lig başlamadan tüm transferlerin bitirilmesi olduğunu ifade etti.


Zirvede kadro planlaması da masaya yatırıldı.

Abdullah Avcı'nın kadroda düşünmediği isimlerin geleceğini de bir an evvel netleştirmek isteyen Beşiktaş yönetimi, Larin Lens ve Roco için kulüp arayışlarına hız verme kararı aldı.

Görüşmede siyah beyazlı ekibin çok iyi bir hazırlık dönemi geçirmesi gerektiğini de belirten Abdullah Avcı'nın kamp için Avusturya'da bildiği bölgeleri önerdiği de belirtildi.

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'la ilgili Hollanda basınından yeni bir iddia geldi.

De Limburger Sport Gazetesi, siyah beyazlı ekibin Venlo forması giyen Peniel Mlapa ile ilgilendiğini yazdı.

Haberde Beşiktaş'ın golcu futbolcu için Venlo'ya 2 milyon 100 bin Euro önerdiği ancak Hollanda ekibinin 2,5 milyon Euro'da ısrarcı olduğu ifade edildi.

VENLO'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Venlo kulübünün CEO'su Marco Bogers, Beşiktaş'ın Mlapa'ya olan ilgisini doğruladı.

Venlo, sezonun sona ermesiyle birlike geçen yaz Dynamo Dresden'den kiraladığı 28 yaşındaki Togolu golcünün 500 bin Euro'luk satın alma opsiyonunu kullanarak bonservisini aldı.

DİĞER
SON DAKİKA