Web Sürümüne Geç

İşte Galatasaray'ın başkan adayları...

Galatasaray'da erken seçim kararı alan Dursun Özbek'in rakipleri belli olmaya başladı.

Sarı-kırmızılı yönetim yeterli çoğunluğun sağlanması durumunda 13 Ocak 2018'de, çoğunluk sağlanamazsa 20 Ocak 2018'de olağanüstü seçimli genel kurul düzenleyecek. Kulislerde bu seçimde Dursun Özbek'in karşısına çıkacak isimler konuşulmaya başlandı.

Daha önce 2018'de başkan adayı olacağını dile getiren Adnan Öztürk'ün bu seçimde Dursun Özbek'in karşısına çıkması bekleniyor.

Öztürk şu sözlerle 2018'de başkan adayı olacağını açıklamıştı: ''İnsanlar Galatasaray'ın en iyi şekilde yönetilmesini istiyor. İstekleri kıramazdım. Dursun Özbek'in beni desteklediği doğruysa çok şık bir davranış. Ama değilse de kararımı verdim. 2018'de başkan adayıyım.''

Sarı-kırmızılı kulübün eski yöneticilerinden Turgay Kıran başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Bir dönem İkinci Başkanlık görevini yürüten Kıran, "Başkan adaylığına her zaman varım" ifadelerini kullandı.

Kıran, yaptığı açıklamada Dursun Özbek'in kararını değerlendirerek, "Çok geç bir karar verdi ve Galatasaray'a tam zarar verecek bir dönemde de böyle bir kararı almak zorunda kaldı. Ben her zaman -geçen dönemde de söylemiştim- Galatasaray'ın en sıkıntılı dönemlerinde dahi benim mücadelem Galatasaray'da demokrasinin işleyiş olması ve bu başkanlık adaylığında her zaman var olmamdır. Bunları Galatasaraylılar çok iyi biliyor. Biz Galatasaray'ı hiçbir zaman yarı yolda bırakmadık. Söz verip de yarı yolda kaçmadık." dedi.

İşte kulislerde konuşulan diğer isimler...

-Ünal Aysal

-Abdurrahim Albayrak

-Levent Nazifoğlu

-Ahmet Özdoğan

BİZE ULAŞIN