Ne dediler? İşte ünlü spor yazarlarının gözünden Gençlerbirliği-Galatasaray maçı

Süper Lig'in 7. haftasında Galatasaray Gençlerbirliği ile 0-0 berabere kaldı. Galatasary'ın performansı Sarı-Kırmızılı taraftarlar ve spor camiasının önde gelen isimlerinden tepki gördü. İşte ünlü spor yazarlarının gözünden Gençlerbirliği-Galatasaray mücadelesi...

Galatasaray'ın Gençlerbirliği ile 0-0 berabere kalması Sarı-Kırmızılı taraftarlar ve spor camiasının önde gelen isimlerinden tepki gördü.

İşte Gençlerbirliği-Galatasaray mücadelesi sonrası spor yazarlarının yorumları

REHA KAPSAL

Galatasaray'ın son zamanlarda bu kadar gayesiz, isteksiz, temposuz oyununu sanırım taraftarları da uzun zamandır görmemişti. Oyun hareketliliği, pas akışı ve bunun bağlantısı olarak da Gençlerbirliği savunma arkasını hiç geçemedi sarı-kırmızılılar.

Bununla ilgili de hiçbir hücum organizasyonu olmayan bir görüntü çizdiler. Galatasaray'ın hem ligde, hem de Şampiyonlar Ligi'nde hiçbir oyun planı yok.

Hücum yapamıyor, gol pozisyonu üretemiyor. Saha içinde oyuna akıl da koyamıyor. Bunu da başta sağlayacak isim Fatih Terim... Galatasaray'ın enerjisi o kadar düşük ki; Fatih Terim, devre arası mutlaka herkesin bildiği gibi motive edici bir konuşma yapmıştır.

Ona rağmen reaksiyon vermeyen saha içi görüntüsü vardı G.Saraylı oyuncuların. Sarı-kırmızılıların şu ana kadar oynadığı 9 resmi maçta Muslera'nın takımın en iyi oyuncusu olması da zaten çok şey anlatıyor.

Galatasaray'ın formsuzluğu, teknik heyet ve futbolcularda sezon başından bu yana devam ediyor.
Bu kadar kötü olmayı başarmak da bir başarıdır! Galatasaray'da formsuzluk oyuncularda üst seviyede ve kimin oynadığı önemi değil.

Hatta girenin çıkanın birbirinden farkı olmadığı, fark yaratamayacağı gerçeği de net bir şekilde görünüyor. Bir takım, yıldız oyuncuları almak yerine takımın kurgusuna uygun olan doğru oyuncular almalı.

Galatasaray'ın transfer planlamasındaki en büyük hatası buydu. Birbirini tamamlamayan oyuncuların alınmasının sıkıntısı net bir şekilde sahaya yansıyor.

PSG ile Gençlerbirliği maçı arasındaki fark da şuydu: Şampiyonlar Ligi maçında iyi mücadele vardı, iyi oyun yoktu. Bu karşılaşmada ikisi de yoktu.

SERKAN KORKMAZ

BİZE ULAŞIN