Rıdvan Dilmen: Hakem iki tane büyük hatayla güzelim maçı katletti

Galatasaray - Trabzonspor maçını yorumlayan Rıdvan Dilmen karşılaşmanın hakemi Ümit Öztürk'le ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Galatasaray, evinde Trabzonspor'u 3-1 mağlup etti. Hakem Ümit Öztürk'ün kararlarının damga vurduğu karşılaşmayı futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV canlı yayınında yorumladı.

"İLK 20 DAKİKADAKİ OYUNUNU ALKIŞLAMAK LAZIM"
"Galatasaray, Türkiye ligleri standartının çok üzerinde bir tempoyla ve korkunç şekilde baskıyla maça başladı ve penaltı kazandı. Penaltıdan sonra Trabzonspor biraz kendine geldi ve olağanüstü bir Rodallega golü izledik. Galatasaray'ın ilk 20 dakikadaki oyununu alkışlamak lazım."

"Galatasaray, içeride toplam 31 gol atmış, deplasmanda 12 gol atmış. Benfica teknik direktörü, ilk yarım saati izlemişse 'Eyvah! Biz geriye çekilelim' der. Deplasman maçını izlese tam tersini söyler."

"TRABZONSPOR'UN ALTYAPISINDAKİ ANTRENÖRLERİ TEBRİK EDİYORUM"
"Trabzonspor çok eksikle yakalandı. Ünal Karaman'ın oyuncu değiştirme şansı yoktu. Eksik diyorum bak, gücü azaldı demiyorum. Trabzonspor'un altyapısındaki antrenörleri tebrik ediyorum."

"MARCAO, EKUBAN'IN AYAĞINA BASTI"
"İyi oynayan Belhanda, bir gol daha attı. Becerikli bir gol attı, 3-1 yaptı. Trabzonspor, benim kaybedecek bir şeyim yok dedi, atak yaptı. Ardından pozisyon yaşandı. Marcao, Ekuban'ın ayağına bastı. Hakem görmeyebilir, olabilir."

"Bülent hoca, yanlış gördün gel bir bak diye çağırdı. Ben pozisyonu gözlüksüz gördüm. Hakem gitti VAR'a baktı. Kim olursa olsun o pozisyona ayağına basma olduğunu görür. Ümit Öztürk'te görmüştür. Kimse de penaltıya itiraz etmezdi."

"DIAGNE, İKİNCİ SARIDAN ATILMALIYDI"
"Maç, ikinci yarıya 11'e 10 başlamalıydı. Diagne, ikinci sarıdan atılmalıydı. 11'e 11 oynandı hakem hatasından. 3-2 olmadı hakem hatasından. Maçı etkileyecek iki kritik hata vardı. Böylesi güzel bir maçta bizi bunu konuşmaya zorluyorlar."

"İKİ TANE BÜYÜK HATAYLA GÜZELİM MAÇI KATLETTİ"
"Küfürün Türkçesi, İngilizcesi olmaz. Nagatomo da küfretti diyorlar. Soldado'nun söylediğinin aynısı. İki tane büyük hata ile güzelim maçı katletti. Alper Ulusoy'a 'FIFA kokartını aldılar, o yüzden böyle oldu' diyordum."

"E onun yerine bu hakemi aldı, bu da aynı. Demek sorun başka yerde. Ümit Öztürk, penaltıyı görmeyebilirsin. Ama VAR'a gittikten sonra 10 hakem varsa 11'i verir o penaltıyı. Bu vermedi."

"SANA NE HAKEM, NİYE BOZMAYA ÇALIŞIYORSUN"
"Goller güzel, oyun güzel -Galatasaray adına-, taraftar güzel... Sana ne be hakem, niye bozmaya çalışıyorsun. Ümit Öztürk iyi giden bir hakem, normalde atandığı zaman iyi dersin. Özetlemiş olayım; Galatasaray 20 dakika muhteşem bir futbol oynadı, gol geliyorum diyordu ve penaltıyla geldi."

"Devre arasındaki yorumumda dedim ki , 'Penaltı diyenler mutlaka bir şey görmüştür' Çünkü, Bülent Yıldırım da penaltı gördü ki VAR'a ihtiyaç duyulmadı. Bazen 'VAR'a niye gitmedi?' diyorlar. Hayır, VAR hakemi Ümit Öztürk'ü destekleyici bir darbe gördüğü için gitmedi. Benim görmem önemli değil. "

BİZE ULAŞIN