Rijkaard

G.Saray'da Rijkaard krizi!
GALERİ DEVAM EDİYOR
G.Saray yönetimi, Rijkaard’ın yaptığı açıklamalarla şok yaşadı...
“Bu kadroyla olmaz” dedi, ‘tavır’ koydu Santos’u oynatmadı, Kewell’ı kadroya aldı... Hollandalı hocanın şimdi de Arda için “Satılabilir” raporu verdiği ortaya çıktı
Galatasaray’da teknik direktör Frank Rijkaard’ın İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından yaptığı açıklamalar, Sarı-Kırmızılı yönetimi adeta şoke etti. Teknik adamın, ligde şampiyonluğun ardından Şampiyonlar Ligi’nin de kaçırılması üzerine, önce sakatlık bahanesine sığınması ardından da “Kadromuz yeterli değildi” demesi ve son olarak da “Zaten bu kadroyla olmaz, takviye yapmamız şart. Mutlaka daha iyi bir kadro kurarak yola devam etmemiz gerekiyor’ sözleri büyük bir şaşkınlığa yol açtı.
Başkan Adnan Polat’ın “Yeni sezonda pahalı transferler yapmayacağız” açıklamasına karşılık Rijkaard’ın kadroyu kısıtlı bulması, büyük bir krizi de kapının eşiğine getirmiş oldu.
Hollandalı çalıştırıcının yeni ve büyük yıldızlarla dolu bir listeyle yöneticilerin karşısına oturup an az 4 oyuncunun transfer edilmesini isteyeceği öne sürülürken, yönetimin buna nasıl bir tavır takınacağı bilinmiyor.
Bu yüzden teknik adamla Polat’ın bire bir görüşeceği ve pahalı transfer yapılmaması yönünde iknaya çalışacağı ifade edildi. Ancak Rijkaard’ın istediklerinin yapılmaması halinde nasıl bir tepki vereceği de bilinmiyor.
ARDA'YI İSTEMİYOR MU?
Rijkaard hakkında ortaya atılan ve yönetim tarafından gizlenmeye çalışılan bir başka konunun da Arda ile ilgili olduğu öğrenildi. Arda’yı hızlı olmadığı gerekçesiyle forvet arkasında kullanan Rijkaard’ın, satılmasına onay verdiği öğrenildi. Hollandalı hocanın raporunda, “Arda’nın satılmasında herhangi bir sakınca yok. Ancak yerine yine iyi bir futbolcu alınmalı” görüşünü bildirdiği öğrenildi.
‘10 NUMARA OYNAYAMAZ’
Cimbom’un eski yöneticisi Ergun Gürsoy, Arda için “İyi para veriyorlarsa gitmesinde fayda var. Ancak Arda İspanya, İngiltere gibi liglerde 10 numaralı formayı biraz zor giyer” diye konuştu.

Gürsoy, “Arda ‘Türkiye’de G.Saray’dan başka takımda oynamam’ diyor ama fikirleri değişebilir. Peşin konuşmasın. İleride başka takıma giderse buna sebep de bulunur” ifadesini kullandı.

DİĞER
SON DAKİKA