Spor yazarları Konyaspor - Galatasaray maçını yazdı! "VAR penaltıyı veremedi"

Süper Lig'in 2. haftasında Galatasaray sahasında Konyaspor'u ağırladı. Türk Telekom Stadyumu'nda Galatasaray'ın 10 kişi tamamladığı mücadele, Konyaspor'un 96. dakikada bulduğu golle 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Spor yazarları bu zorlu karşılaşmayı yorumlarken, VAR'ın Konyaspor'un penaltısını vermediği konusunda birleşti. Ünlü yazar ise 'Seri'nin Galatasaray'a ihanet ettiğini' savundu. İşte o çarpıcı yazılar;

'VAR' neye göre var! ERMAN TOROĞLU

İki maçı üst üste seyrettik.
Önce Trabzon-Yeni Malatya, sonra Galatasaray-Konya.

Konuşmayalım diyoruz, yazmayalım diyoruz ama sonunda öyle bir yere geliyoruz ki mecbursunuz yazmaya ve konuşmaya.

Trabzon-Yeni Malatya maçında Ekuban'a net bir penaltı yapılıyor. VAR ortada yok. Galatasaray- Konya maçında Diagne'nin yaptığı net bir penaltı var. Gene VAR ortada yok.

Galatasaraylı Seri rakibine kasıtlı basıyor.
Hakem atlıyor. Gözünün önünde ve sarı kart veriyor.

Sonra VAR çağırıyor, bu sefer doğru karar çıkıyor:
Kırmızı.

Peki arkadaşlar bu VAR neye göre var, neye göre yok?

Trabzon maçının son dakikası; Trabzonlu oyuncu, rakibinin sırtına basarak merdiven gibi yükseliyor, kafayı vuruyor. Hakemin faul verecek gücü yok! Sergen kenarda çıldırıyor.

Malesef beyler, hakemler yine kötü. Trabzon- Malatya maçındaki çok kötü. Kalkavan kötü.

Kalkavan, Diagne'nin pozisyonunu görmeyebilir, bir şey diyemem. Ama VAR nasıl görmez de çağırmaz onu anlamak mümkün değil.

Eğer birileri bir şey yapıyorsa, eğer yayıncı kuruluş bazı haltları organize edecek, TFF de buna göz yumacaksa, söyleyin beyler, eğer bazılarını susturup, eğer bazı şeylerin üstünü kapatıp, bazı şeyleri konuşturmayacaksınız o zaman sıkıyönetim ilan edin futbolda!

Gelelim Galatasaray maçına... Konya arkada huniyi kurdu, Galatasaray'ı kımıldatmadı. Galatasaray bu huniyi açacak hiçbir şey yapamadı.

Neymiş efendim, Galatasaray yüzde 75 topla oynamış. Konyaspor yüzde 25 oynamış. Geçiniz, bir halt yapamadıktan sonra istersen yüzde yüz oyna topla. Nitekim ancak çok ani atılan bir ters topta Konya defansı yön değiştirmeye kalkıyor.

BİZE ULAŞIN