TFF, Galatasaray maçındaki hataları tespit etti! Serkan Çınar...

Futbol kamuoyu iki gündür Çaykur Rizespor - Galatasaray maçının hakemi Serkan Çınar'ı konuşuyor. Kötü yönetimiyle başta Çaykur Rizespor olmak üzere, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da sert tepkisini çeken Çınar, MHK'yı da oldukça zor duruma düşürdü. TFF ise Serkan Çınar'ın hatalarını tespit etti ve kararını verdi... İşte gündemi meşgul eden olayın perde arkası ve TFF'nin konuya dair tasarrufu:

43 yaşındaki hakem, Galatasaraylı Emre Akbaba'nın ayağının kırıldığı pozisyonda Çaykur Rizesporlu Samudio'ya kırmızı kartını çıkarmıştı.

Bu pozisyonun yanı sıra genel yönetimi de Rize cephesi ve farklı birçok otoriteden geçersiz not alan orta hakem Serkan Çınar'ın hatalı olduğu belirlendi.

Konuyla ilgili maçın tekrarı için TFF'ye başvuruda bulunacaklarını duyuran Rizespor yönetimi ise çok öfkeli...

70. dakikadaki bu pozisyon sebebiyle VAR'dan Çınar'a herhangi bir ikaz gelmediği, tecrübeli hakemin tamamen kendi iradesiyle monitöre giderek kırmızıya hükmettiği ortaya çıktı.

GALATASARAY MAÇI TEKRARLANIYOR MU? HABER İÇİN TIKLAYIN...

PENALTIDA YANLIŞ KARAR

Ayrıca ilk penaltı kararında VAR'ın yanlış kamera açısı seçmesi, Çınar'ın da başka bir görüntü istememesi yüzünden ciddi bir hata yaptığı belirtildi.

ÇINAR HATALI BULUNDU!

Penaltıyı tekrarlatmayarak başka bir yanlışa daha imza atan Çınar, ayrıca VAR'da pozisyon izlerken Abdurrahim Albayrak'ın yanında olmasına dikkat etmemesi yüzünden hatalı bulundu.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; TFF de bu konuyla ilgili temsilcilerden ek rapor istedi.

MHK hatalı kararlar verdiklerini tespit ettikleri Serkan Çınar ve Alper Ulusoy'u kötü yönetimleri sebebiyle sezon sonuna kadar maç vermeyerek cezalandıracak.

ÇINAR VE ULUSOY ŞİMDİ YANDI! HABER İÇİN TIKLAYIN...

Tüm bu konular dahilinde TFF'nin maçı tekrar ettirip ettirmeyeceği ise en büyük merak konusu...

Abdurrahim Albayrak'ın VAR'a gittiği an...

Penaltıya hükmedilen pozisyondan bir kare...

BİZE ULAŞIN