Web Sürümüne Geç

  TT Arena

  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)

  Galatasaray'ın yeni stadı Türk Telekom Arena'ya UEFA'dan büyük onur. Bir çok rekoru alt üst eden, inanılmaz rakamlarıyla duyanları hayrete düşüren Arena'nın sırlarını açıklıyoruz. Ve Arena'nın hiç bilinmeyen özellikleri.

  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)
  Galatasaray son maçlarını oynadığı tarihi Ali Sami Yen'e veda ederek yeni stadına geçiyor. 130 milyon euroluk Türk Telekom Arena, UEFA'nın 5 yıldızlı stadyum listesine girdi. Stat, bölgede 2 milyar dolarlık ekonomi yaratacak
  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)
  "İhalesi iptal edildi, tekrar ihale açıldı, bitti, bitiyor" derken Galatasaray'ın yeni stadyumu neredeyse tamamlandı. Türk Telekom Arena Stadyumu, sezonun ikinci yarısında Ali Sami Yen'den "görevi" teslim alacak.
  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)
  130 milyon euroya mal olan ve UEFA'nın 5 yıldızlı stadyumlar listesine giren Arena'nın, bölgede 2 milyar dolar hacminde "ekonomik hareketlilik" yaratması bekleniyor.
  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)
  Toplam 52 bin 647 seyirci kapasiteli stadyum için 9 Eylül 2007'de, TOKİ ihale açtı. Bu ihaleyi kazanan Eren Talu- ALKE ortaklığı ise, inşaatın yüzde 24'ünü bitirebildi. Ardından ekonomik sıkıntılar nedeniyle ihale iptal edildi.
  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)
  2009'un eylül ayına kadar iş sürüncemede kaldı. Bu tarihte, inşaatının yapımını Varyap-Uzunlar üstlendi. Stadyumda 2010-2011 sezonunun ikinci yarısındaki maçların oynanması hedefleniyordu. Günler geçip de inşaat bitme noktasına gelince, Türk Telekom Arena Stadyumu'nu, "yerinde denetlemek" istedik.
  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)

  RANDEVU
  Bu amaçla randevu talep ettiğimiz Proje Müdürü Sarper Ünlü'den, "Ben sabah 07.00 itibariyle şantiyedeyim. Buyrun gelin" yanıtını aldık. Böylece, foto muhabirimiz İlhami Yıldırım ile birlikte Seyrantepe'nin yolunu tuttuk.

  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)
  İnce işçiliğin yapıldığı stadyumda, bin 300 kişi hummalı bir çalışma sürdürüyor. Koltuk yerleştirme ve iç düzenleme çalışmaları bütün hızıyla sürerken, Sarper Ünlü de, her birimden raporlar alıyordu.
  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)
  Bir taraftan Mimar Mete Arat'ın projelendirdiği stadyumun teknik özellikleriyle ilgili bilgi alırken, bir taraftan da bazı çalışmalara katkıda bulundum. Lüks localara elektrik kablosu döşenmesine, kaynak yapılmasına, stadyum zemininin düzenlemesine, koltuk montajına yardım ettim. Bu süreçte, Arena'yla ilgili "rekorları" da öğrendim.
  TT Arena (22 Kasım Pazartesi)
  UEFA kriterlerine göre yapılan Türk Telekom Arena Stadyumu 130 milyon euroya mal olmuş. İnşaatta 190 bin metreküp beton, 35 bin ton demir kullanılmış. Sadece çatının demirleri 5 bin 500 ton ağırlığında.
  BİZE ULAŞIN