Türk Telekom Arena (12 Temmuz 2010)

Galatasaray'ın yeni stadı bitiyor. Kulüp resmi siteden bilgilendirmede bulundu ve yeni fotoğraflar yayınladı. İşte yapılan açıklama:
GALERİ DEVAM EDİYOR
"Prekast montajının tamamlandığı inşaatta prekast merdivenlerinin montajlarına devam ediliyor. Bu çalışmanın yanı sıra, merdiven boşluklarına yapılacak korkulukların da montajına başlandı ve bu çalışmayla ilgili bütün parçalar şantiyeye getirildi.
Türk Telekom Arena inşaatında yapımına hız verilen bölümlerden birisi de çatı altyapısı. Stadımızda çatı destek kirişlerinin ara destek parçaları takılmaya başlandı ve çatı saçaklarının montajı devam ediyor. Aynı zamanda sahayı çim firmasına teslim etmek için saha içindeki vinçler son hızla çatı montajına devam ediyor.
Yapım çalışmaları eş zamanlı olarak dış mekanlarda da devam ediyor. J blok olarak nitelendirilen vip otopark giriş çıkış tüneli tamamlandı ve bu bloğun dış cephe izolasyonlarına başlandı. Aslanlı Yol için de kazık çalışmaları başladı.
Stat içinde ise tuvaletlerin ve büfelerin yapımı yoğun bir tempoda devam ediyor. Buna paralel olarak kale arkalarındaki restoran ve fast-food dükkanlarının yapımına başlandı."
DİĞER
SON DAKİKA